Apple za necelých 11 dní kompletně vyprodal nejnovější verzi iPhonu. Na další si počkáme

Screen Shot 2015-09-22 at 02.25.48
0Zobrazit komentáře

9. září byl na poslední, již tradiční, Apple Keynote prezentaci představen mimo jiná zařízení a aktualizovaný operační systém i nový iPhone s označením 6S a 6S Plus, který by měl přinést několik jednoduchých vylepšení v podobě lepšího rozlišení fotoaparátu, rychlejšího procesoru nebo například implementace force touch.

O dva dny později byly zahájeny předobjednávky a již v pátek tento týden by měly být nové verze iPhonu k dispozici pro zákazníky, kteří nečekali a objednávali ihned. Slovo „ihned“ zmiňuji proto, že všechny dostupné kusy byly právě vyprodány! To u Applu sice není žádnou novinkou, ale pro tento rok se očekává další prodejní rekord.

apple-11

Přečtěte si takéPodívejte se na nový design Apple obchodů, na kterém se podílel samotný Jony IvePodívejte se na nový design Apple obchodů, na kterém se podílel samotný Jony Ive

V minulém roce se podařilo jedničce na trhu se smartphony prodat přes 10 milionů kusů jen za první víkend a podle všeho to vypadá, že bude číslo koncem tohoto týdne o nižší desítky procent zajímavější. Pro český trh se navíc chystá mírné zvýšení cen, díky rostoucí hodnotě dolaru vůči koruně.

Rezervace v obchodech, převážně na západě a u nás nejblíže v Německu, by měly opět pokračovat od rána 26. září, informuje oficiální web. Do ČR pak první kusy z oficiální distribuce dorazí pravděpodobně až v druhé půlce října.