Avast znovu na nákupech. Koupil kanadskou firmu, která se zaměřuje na digitální identitu

Zaoceánská obdoba české bankovní identity má rozšířit portfolio služeb Avastu. Společnost SecureKey Technologies dělá pro banky i vládní úřady.

Luboš KrečLuboš Kreč

ondrej-vlcek2

Foto: Avast

Ondřej Vlček, výkonný ředitel Avastu

0Zobrazit komentáře

Do plánovaného sloučení Avastu s americkým konkurentem NortonLifeLock už zbývá jen pár dnů, původem pražská firma se ale nijak nedrží zkrátka. Naopak poté, co oznámila rekordní příjmy za rok 2021, nyní přidala i novou akvizici – získala kanadskou společnost SecureKey, která se specializuje na digitální identitu a zabezpečené přístupy k bankovním účtům nebo úředním aplikacím.

Řešení společnosti SecureKey Technologies, která vznikla v roce 2008 a sídlí v Torontu, zajišťují ročně přes 200 milionů bezpečných digitálních identifikačních transakcí po celém světě. Firmu založil a dodnes vede podnikatel Greg Wolfond, který kromě SecureKey rozjel několik dalších technologických podniků a také investiční fond Blue Sky Capital.

Jedním z produktů, za nímž stojí SecureKey, je první distribuovaná síť pro ověřování digitální identity Verified.me. Ta pomáhá kanadským uživatelům bezpečně ověřovat jejich totožnost. Společnost nabízí i službu Government Sign-In pro přihlašování ke stovkám vládních či bankovních on-line služeb a aplikací.

„Je jasné, že digitální identita je kritickým faktorem pro mnoho digitálních služeb a úspěch SecureKey odráží rostoucí poptávku spotřebitelů. SecureKey doplňuje předchozí činnost Avastu v oblasti identity a společně posuneme naši nabídku na další úroveň. Urychlíme inovace a pracujeme na vytvoření globálního přístupu zaměřeného na uživatele, který sladí návrhy uživatelů, podniků a vládních institucí,“ uvedl generální ředitel Avastu Avast avast-logoČeská softwarová společnost Avast patří k nejznámějším a nejúspěšnejším hráčům v odvětví… 1988Praha (ČR)Eduard Kučera , Pavel Baudiš Ondřej Vlček (CEO), Vince Steckler (bývalý CEO), John Schwarz (předseda představenstva) Více informací Ondřej Vlček.

Obrat na trhu digitální identity a autentizace – tedy v oblastech, na které Avast zaměřuje pozornost čím dál víc – bude podle předpovědí do roku 2027 činit 266 miliard dolarů (téměř šest bilionů korun). Pro mnoho online služeb je digitální identita nezbytným prvkem.

I proto česká společnost plánuje společně se SecureKey Technologies vytvořit produkty, které lidem vrátí kontrolu nad jejich daty a zároveň usnadní komunikaci mezi uživateli, firmami a státem. Technologie od SecureKey rozšíří novou produktovou nabídku Avastu na ochranu digitální identity, která by měla být k dispozici v průběhu druhého čtvrtletí 2022.

Počátkem dubna má dojít ke spojení Avastu s americkou společností NortonLifeLock, která za původem českou firmu, jejíž akcie se aktuálně obchodují na londýnské burze, nabídla v přepočtu bezmála 190 miliard korun. K fúzi se ovšem před pár dny kriticky vyjádřil britský antimonopolní úřad, není tedy jasné, jak přesně tedy transakce proběhne.

Avast každopádně byznysově nadále šlape velmi dobře, když zveřejnil hospodářské výsledky za rok 2021, pochlubil se nárůstem tržeb na úroveň 21 miliard korun a čistý zisk mu poskočil ze 170 milionů na 348 milionů dolarů, tedy zhruba více než 7,5 miliardy korun.

Načítám formulář...