Banka Creditas spustila první multibankovní aplikaci v Česku. Účet u ní mít vůbec nemusíte

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

richee

Foto: Richee

Multibankovní aplikace Richee

0Zobrazit komentáře

Na český bankovní trh dorazila další novinka. Banka Creditas po testovacím provozu oficiálně spustila první multibankovní platformu na českém trhu. Aplikace Richee v sobě dokáže jednoduše propojit účty z různých bank a následně s nimi jednoduše pracovat. Na tom by nebylo nic zas tak přelomového, protože propojit se dnes již umí i některé ostatní české banky, ale klíčové u aplikace Richee je to, že u banky Creditas vůbec nemusíte mít účet.

Když si na iPhone nebo telefon s Androidem stáhnete aplikaci Richee, můžete si do ní integrovat své účty z banky Creditas, České spořitelny, Fio, Equa bank či Air Bank. Na jednom místě pak vidíte ze všech účtů společné statistiky, přehled příjmů a výdajů a provádět můžete ve většině bank dokonce i platby.

richee_app_screen_1

Foto: Richee

Aplikace Richee zobrazuje pohromadě transakce ze všech účtů v různých bankách

„Richee představuje na bankovním trhu zcela zásadní posun. Nejde přitom jen o pohodlí ovládání z jednoho místa, ale i o přehledy či synchronizaci informací a historie z různých bank na jednom místě. I při více účtech má nyní uživatel perfektní přehled a snadno si zjistí třeba strukturu svých výdajů za poslední období či vyhledá konkrétní platbu,“ říká člen představenstva Banky CREDITAS Kamil Rataj, který projekt Richee vede.

apple-1

Přečtěte si takéČeský startup Mutumutu chce změnit trh životního pojištění. Zdraví klientů monitoruje i přes aplikace Applu a GoogluČeský startup Mutumutu chce změnit trh životního pojištění. Zdraví klientů monitoruje i přes aplikace Applu a Googlu

Tím navíc pochopitelně celý projekt nekončí. Creditas chce do své multibankovní aplikace přidávat i další banky a nové funkce, jako je geolokace plateb nebo skenování dokumentů k jednotlivým platbám. Pokud máte účet u banky, která dosud neotevřela své API, aby mohla být na Richee napojena, funguje v aplikaci virtuální účet, kam lze doplňovat vlastní data. Zaznamenávat tak můžete například pohyby právě na účtech v jiných bankách či hotovostní transakce.

Pro používání Richeeho nemusíte být klientem Creditas, ale dostanete možnost si přímo v aplikaci zřídit běžný účet Richee s úrokem 1,5 % ročně (do 50 tisíc korun). Zároveň k němu dostanete zdarma i platební kartu a každý měsíc bez poplatků pět výběrů ze všech bankomatů v Česku.

richee_karta_02

Foto: Richee

K aplikaci Richee můžete získat zdarma i účet a platební kartu

Rubriku Startupy podporujíjt-retina