Beat Saber vítá Linkin Park. Do českého VR hitu míří skladby slavné hudební kapely, která změnila svět

Filip HouskaFilip Houska

beatsaber-linkinpark

Foto: Sony/Linkin Park

Linkin Park míří do Beat Saberu

0Zobrazit komentáře

Není tomu tak dávno, co do megaúspěšného VR hitu Beat Saber od českých tvůrců dorazil hudební balíček se jménem Timbaland, který doplnil chytlavé packy od Imagine Dragons, Panic at the Disco! nebo Monstercat. Tým okolo Jána Ilavského, Vladimíra Hrinčára a Jaroslava Becka se však nezastavuje a zhruba po pěti měsících od posledního velkého uvedení dodává do hry další slavnou kapelu. Tentokrát ze žánru rocku.

V prostředí virtuální reality, ve kterém musí hráči do rytmu hudby rozsekávat létající krychličky, si nově bude možné pustit zásadní hity legendárního amerického uskupení Linkin Park. To se na hudební scéně pohybuje již od roku 1996 a zlom zažilo s deskou Hybrid Theory (2000), díky které se z Linkin Park začal stávat silný pojem.

Protože Hybrid Theory letos slaví dvacet let od svého debutu, rozhodli se tvůrci hry ze studia Beat Games připomenout toto výročí přes 11 slavných skladeb, které do Beat Saberu zahrnuli. Nejde však pouze o písničky z tohoto alba, ale také z dalších úspěšných desek jako Meteora a Minutes to Midnight.

linkin-park-beat-saber

Foto: Beat Games

Tunel inspirovaný videoklipem ke skladbě One Step Closer

Jmenovitě jde o Bleed It Out, Breaking the Habit, Faint, Given Up, In The End, New Divide, Numb, One Step Closer, Papercut, Somewhere I Belong What I’ve Done. Všechny tyto tracky jsou navíc dostupné ve všech obtížnostech, což dohromady dělá 55 beatmap, a lze je kupovat buď samostatně, nebo v rámci balíčku.

Herní studio Beat Games, jež od loňského listopadu spadá pod Facebook, navíc otevírá i zcela nové herní prostředí, do kterého se hráči přes Linkin Park dostanou. Namísto tradičních futuristických stěn zamíří do oprýskaného tunelu inspirovaného videoklipem ke skladbě One Step Closer, což potvrzuje i celkové barevné schéma.

„Linkin Park je kapelou velmi blízkou našim srdcím. Jejich hudbu jsme poslouchali od našich náctiletých let a kdykoliv, kdy slyšíme tyto skladby, se nám zvedne tep,“ zní z Beat Games. Podobně to má celá řada lidí a Linkin Park (i přes smrt hlavního zpěváka Chestera Benningtona v roce 2017) pro ně stále vydává a koncertuje.

Beat Saber si tak připisuje další zajímavý zářez, díky kterému může přilákat ještě více hráčů a zvýšit prodeje kopií, které už v březnu letošního roku přesahovaly hranici dvou milionů. Nový balíček je k dispozici v obchodech Steam, PlayStation Store a Oculus Store za 14 eur (360 korun).

Pokud vás zajímají podrobnosti úspěšného příběhu Beat Saberu, za kterým stojí českoslovenští vývojáři, jež ho nakonec dovedli v obřím prodeji až do rukou Facebooku, poslechněte si náš CzechCrunch Podcast s Jaroslavem Beckem.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym