Bezpečnostní chyba na Facebooku zpřístupnila příspěvky 14 milionů uživatelů veřejnosti

mark
0Zobrazit komentáře

Soukromí a bezpečnost, to jsou témata, která se v posledních měsících točí kolem Facebooku, který se trápí s mnoha navazujícími problémy kvůli svému nezodpovědnému přístupu k datům uživatelů. A nyní se k nim zařadila další, tentokrát bezpečnostní chyba, která změnila nastavení u příspěvků uživatelů z okruhu přátel na veřejný.

Kdokoliv ze 14 milionů poškozených účtů tak všechny své příspěvky v období 4 dnů ke konci května před opravou chyby, dal na odiv všem uživatelům Facebooku a ne tedy pouze svým přátelům či vybraným lidem. Facebooku se tato nepříjemná situace stala při testování nové funkce na sociální síti, a to konkrétně mezi 18. až 22. květnem tohoto roku.

makerm

Přečtěte si takéMaker Faire míří poprvé do Prahy a představí mluvící roboty, největší vzduchové dělo nebo nano-satelityMaker Faire míří poprvé do Prahy a představí mluvící roboty, největší vzduchové dělo nebo nano-satelity

Dle serveru CNN poté Facebooku stačilo po opravení chyby 5 dní na to, aby všechny příspěvky v tomto období opět označil jako soukromé, a to pro jistotu včetně těch, které uživatelé opravdu chtěli publikovat veřejně.

fb3

Nové a přehlednější nastavení soukromí na Facebooku

Postiženým uživatelům nyní Facebook po přihlášení zobrazuje upozornění na to, že by si měli zkontrolovat v daném období všechny publikované příspěvky, včetně jejich kompletního výpisu.