Bolt pokračuje v rychlé expanzi po Česku. Jeho taxíky se nyní svezete i v Liberci a Jablonci nad Nisou

Peter BrejčákPeter Brejčák

liberec-bolt

Foto: VitVit/Bolt

Bolt se svými taxíky vstupuje do Liberce

0Zobrazit komentáře

Estonský startup Bolt ještě v květnu podpořili investoři miliardami korun s cílem, aby dokázal letošní krizi využít pro obsazení většího podílu na trhu. Nejen v České republice se tak přepravní aplikace pustila do rozsáhlé expanze svých služeb, přičemž nejnovějším přírůstkem je odvoz cestujících auty v Liberci a Jablonci nad Nisou.

„Liberec je moderní a progresivní město, avšak technologická úroveň taxislužby tomuto prozatím neodpovídala. Nesmírně nás proto těší, že na tento trh vstupujeme a že místním partnerským řidičům nabídneme digitální platformu, přes kterou mohou přijímat objednávky,“ říká Jakub Dvořák, manažer Boltu pro Českou republiku.

Bolt při expanzi v segmentu přepravy lidí na tuzemském trhu využívá také to, že začátkem července začala platit nová legislativa, která narovnala podmínky pro působení klasických a „alternativních“ taxislužeb fungujících pomocí mobilních aplikací.

Startup tak deklaruje, že pro něj jezdí jen licencovaní řidiči. V návaznosti na změnu legislativy začal v posledních měsících přepravovat lidi kromě Prahy také v Brně, Ostravě, Kladně a Plzni a ve druhé polovině listopadu dorazil i do Olomouce.

„V Olomouci jsme jako v prvním městě České republiky v průběhu léta představili sdílené elektrické koloběžky. Máme radost z toho, že zde nyní můžeme spustit další z našich služeb,“ uvedl tehdy Dvořák. Elektrokoloběžky přitom Bolt od července, kdy s nimi vstoupil na český trh, rozšířil z Olomouce také do Boskovic a Pardubic.

Aby aktivit estonského startupu na tuzemském dopravním trhu nebylo málo, k tomu všemu letos v hlavním městě spustil i pronájem elektrických kol. V říjnu jich do pražských ulic nasadil rovnou šest stovek, a to ve stejné dny jako jeho konkurenční Lime. V Praze navíc Bolt nabízí i donášku jídla z restaurací nebo nákup potravin.