Brno je in. Developerský obr CTP tam zdvojnásobuje svůj coworking, Clubco už má čtyři tisíce metrů

Původně měly flexibilní kanceláře od CTP jen tři patra, nyní se jejich rozloha zvedla o další dvě. Zákazníci mají o tento formát zájem.

Luboš KrečLuboš Kreč

clubco

Foto: CTP

Coworkingový prostor Clubco

0Zobrazit komentáře

Jihovýchodní okraj brněnského centra kolem ulic Dornych, Mlýnská nebo Úzká byl dlouho vysmívanou a zanedbanou čtvrtí. To se ale postupně mění s tím, jak lokalitu objevily přední realitní firmy a do místa začaly proudit miliardy. Jeden z největších evropských developerů průmyslových hal a kanceláří, česko-nizozemská společnost CTP, tam v komplexu Vlněna otevřel svůj první coworkingový prostor. A jeho plochu nyní zvětšuje o 100 procent.

Firma, s jejímiž akciemi se od loňského jara obchoduje na amsterdamské burze, svůj coworking pojmenovala stylově Clubco. Nachází se totiž v areálu někdejších textilních závodů Vlněna, které CTP nejprve poslalo k zemi, aby tam pak za dvě miliardy korun postavilo několik administrativních budov, v nichž dnes sídlí například brněnská pobočka Avastu.

Clubco původně zabíralo tři patra o rozloze dva tisíce metrů čtverečních v jedné z nich, nyní k nim ale přibyla další dvě patra a další dva tisíce metrů čtverečních.

Podle dat poradenské společnosti Cushman & Wakefield je právě Jihomoravský kraj – a Brno zvlášť – nejrychleji rostoucím trhem v segmentu pronájmu flexibilních kanceláří. Nedaleko od Clubca je také Impact Hub, další známá coworkingová značka.

„Trh flexibilních kanceláří v první polovině roku 2022 výrazně ožil. Poptávku generují jak startupy, tak velké korporace, u nichž vnímáme nejistotu a složité rozhodování ohledně budoucí velikosti kanceláří. Často tedy vyhledají raději možnost flexibilního pronájmu,“ říká Radka Novak, vedoucí týmu pronájmu kancelářských prostor pro region střední a východní Evropy v Cushman & Wakefield. Trh flexibilních kanceláří mimo Prahu podle ní za poslední tři roky narostl zhruba o 40 procent.

Clubco nabízí pět desítek plně vybavených kanceláří, několik zasedaček nebo telefonovacích kójí, které jsou k dispozici na pronájem v řádu hodin nebo i na dlouhou dobu. Rezervace probíhají, jak je v segmentu standardem, prostřednictvím online aplikace. Pro CTP je každopádně coworking součástí upevnění jeho brněnské pozice.

terasa

Foto: CTP

Terasa coworkingu Clubco

„Brno je těžištěm našeho kancelářského portfolia. CTP tvoří zhruba 35 procent brněnského kancelářského trhu a svou nabídku kancelářských prostor neustále rozšiřuje. Jen v této lokalitě nabízíme tři vysoce moderní byznysové parky Spielberk, Ponávku a Vlněnu, kde právě vzniklo coworkingové centrum Clubco,“ vysvětlil obchodní ředitel CTP Jakub Kodr. Firma zároveň plánuje své coworkingové aktivity na Moravě dál rozvíjet.

Lokalita, kterou Kodr zmiňuje, tedy jižní část brněnského středu kolem hlavního vlakového nádraží, přitahuje pozornost i dalších klíčových hráčů v developmentu. Jen pár desítek metrů od Vlněny se nachází obchodní centrum Dornych, bývalý socialistický Prior, kde developerská skupina Crestyl plánuje vybudovat velkorysý multifunkční komplex sestávající z bytů, kanceláří a obchodů.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym