Bulánci se prostříleli na vrchol. Vybrali přes 5 milionů korun a jsou nejúspěšnějším projektem Startovače

Filip HouskaFilip Houska

bulanci20

Foto: SleepTeam

Krvelační Bulánci se po 20 letech vrací

0Zobrazit komentáře

„Je to jedno překvapení za druhým. Nikdy bychom nečekali, že tolik peněz vybereme,“ zní od týmu, který dal světu Bulánky a který v posledních dnech šokuje svou velkou crowdfundingovou jízdou. Vývojáři ze studia SleepTeam se totiž rozhodli, že představí modernizovanou verzi kultovní hry. A zájem byl tak vysoký, že za deset dní od spuštění vybrali na nové Bulánky přes pět milionů korun a pokořili rekord portálu Startovač.

Bulánci 2.0, jak se přepracovaná edice hry nazývá, lákají na několik výrazných změn. Tou první je grafika, která bude nyní modernější a ve 3D, ovšem pro skalní fanoušky legendárních krvelačných polštářů budou patrně zásadnější hratelnost a herní módy. Klasický deathmatch doplní i režim dobývání, přičemž velkou roli bude hrát nový multiplayer, který bude dostupný napříč všemi platformami.

Modernizované bitvy polštářů totiž nebudou dostupné jen na PC, jako tomu bylo doposud, ale také na PlayStation, Xbox, Nintendo Switch a mobilní zařízení. Chystá se i verze pro počítače s operačním systémem macOS, tudíž dostupnost bude opravdu široká. Výjimkou oproti původní verzi, která vyšla před téměř dvaceti lety, ale bude cena – hra již nebude zdarma, ale za jednorázový poplatek 400 korun.

„Těšíme se obrovské oblibě, ovšem ne všechna naše oznámení jsou přijímána kladně. Například zpráva o omezení krve se nesetkala s velkým pochopením. Bohužel nemáme moc na výběr. Bulánci 2.0 už nejsou jen bezplatnou hrou – snažíme se zaujmout publikum napříč všemi platformami a kontinenty. Nemluvě o tom, že cílíme i na mladší publikum,“ zmiňuje za bulánčí tým Kamila Hurníková.

bulanci-2

Foto: SleepTeam

Detailnější vykreslení získají i zbraně

Jak je možné vidět z aktuálně probíhající kampaně, do jejíhož konce zbývá ještě 19 dní, zájem o nové Bulánky je skutečně velký. Prolomili hranici 5 116 262 korun, což znamená, že předběhli dosud nejúspěšnější projekt crowdfundingového portálu Startovač, kterým byla stolní hra od tvůrců populární série Trabantem napříč kontinenty.

„Zpočátku jsme měli obavy, zda vůbec něco solidního vybereme, ale věřili jsme, že cílovou částku dáme. Náš nejoptimističtější odhad byl dvojnásobek. Stejně důležitá pro nás byla i motivace týmu, které se nám ze strany fanoušků dostalo vrchovatě,“ pokračuje Hurníková a dodává, že aktuálně panuje v týmu pozitivní nálada, byť musí řešit pořádnou dávku dotazů.

O tom, jak velké vlny noví Bulánci dělají, svědčí i odměny pro fanoušky, které jsou součástí kampaně. Nevídaný zájem se strhl po cínových figurkách Bulánků, a dokonce byla vybrána i odměna pod názvem Zachránce bulánčího národa, za níž bylo jednorázově zaplaceno 150 tisíc korun. „Dává nám to motivaci a jsme rádi, že jsme nakonec zvolili formu crowdfundingu, díky kterému máme peníze do začátku,“ doplňuje Hurníková.

V době vydání článku Bulánci 2.0 překročili vybranou částku 5 120 000 korun. Jakmile pokoří hranici 5,2 milionu, hráči se budou moci těšit na další herní mód nazvaný jako „brutal“. Za 5,5 milionu korun bude součástí nové hry také fotbalová minihra.