Česká spořitelna rozběhla investice do startupů. Na Bootcampu jim ukáže, kde dělají největší chyby
Startupy do detailu popisují technické vlastnosti, ale zapomínají na přínos pro zákazníka. Seed Starter to chce změnit v rámci dvoudenního Bootcampu.
Česká spořitelna se naplno pustila do podpory startupů a přes svůj investiční fond Seed Starter jen od začátku roku informovala o investici už do tří firem. Tím se ovšem nezastavuje a hledá další, přičemž nadějným podnikatelům otevřela možnost přihlásit se do Startup Bootcampů, v nichž jim zdarma nabídne dva dny intenzivních tréninků.
„Startup Bootcamp jsme nadesignovali tak, aby nadějné podnikatele zasáhl a pomohl jim najít odpovědi na základní otázky jako: Měl bych dát výpověď a začít podnikat? Je můj nápad opravdu tak brilantní, jak mi kamarádi říkají?“ popisuje Jiří Skopový, lídr programu Seed Starter s tím, že banka se v rámci těchto aktivit zaměřuje hlavně na dlouhodobou udržitelnost startupů.
„Chceme, aby se z nich staly korporace, protože startupy s největším potenciálem se jimi v dobrém slova smyslu dříve či později stanou,“ pokračuje Skopový. Bootcamp je otevřený pro všechny podnikatele, kteří přinesou jasné vylepšení anebo rozšíření služeb a produktů, které banka nabízí svým klientům a budou pro ni zároveň představovat další obchodní příležitosti. Nemusí jít přitom jen o projekty působící ve finančních technologiích.
Konkrétnější představu mohou nabídnout projekty, které Seed Starter podpořil. Před necelými dvěma lety fond vstoupil do Investownu, který drobným investorům otevírá možnost investovat do nemovitostí, loni následovalo Signi s elektronickými podpisy a v posledních měsících pak šlo o PalmApp, jež umožňuje vyplácet výplaty kdykoliv v měsíci, platformu pro automatizaci účetnictví Wflow.com a o Rekenber s řešením pro co nejefektivnější začlenění dlužníků a lidí v insolvenci zpátky do ekonomického života.
Nahlásit komentář
Zdá se vám, že komentář je urážlivý, nebo sprostý? Dejte nám vědět.