Happy Game je tady. České herní studio Amanita Design vydalo svou dosud nejkrvavější hru

happy-game-amanita2

Foto: Amanita Design

Tihle králíci z Happy Game jsou sice růžoví, tím ale veškerá roztomilost končí

0Zobrazit komentáře

Dobrovolně se uvěznit v noční můře a vydat se na útěk po cestě lemované krví? Přesně takový zážitek se s dnešním dnem otevírá všem milovníkům her, zvláště těm, kteří propadli kouzlu hříček od Amanita Design. České vývojářské studio, které má na svém kontě hry jako Machinarium či Chuchel, totiž právě dnes vydává svou Happy Game, doposud nejdrastičtější a nejchmurnější počin v celé historii firmy.

Stejně jako není pro malého chlapce lehké uprchnout z vlastní noční můry, nebylo ani pro Amanitu snadné dostat svou Happy Game k hráčům. Hororový projekt byl oznámen v prosinci minulého roku a brány temného snu, do kterého se hráč probudí v roli malého, lehce labilního chlapečka, se měly otevřít letos na jaře. Avšak nestalo se tak.

Přitom upozornění, které Amanita přidala k profilu hry na platformě Steam, zněla velmi lákavě. „Dělá-li se vám špatně z krve a násilí, hře se raději vyhněte. V Happy Game na vás nic jiného nečeká. Happy Game také vyobrazuje různé smyšlené postavičky v komicky absurdních, ostře násilných situacích. Krev tak uvidíte téměř všude a mimo jiné budete svědky dekapitace roztomilých králíčků.“

Jak moc pohled na dekapitaci růžového ušáka může ranit, naznačilo demo. Kdo si jej nainstaloval, odsoudil svého chlapečka k dlouhému čekání v krvavé lázni, které končí právě teď. Dnes totiž Amanita, která nedávno oznámila snové výdělky, konečně vydala plnou verzi hry, a tak se mohou hráči rychle vrátit k opuštěnému chlapci a pomoci mu z noční můry ven. Pokud tedy bude schopen po dlouhém čekání v železem zapáchajícím červeném nálevu jakýchkoliv kognitivních či motorických výkonů.

Co všechno jej na jeho cestě čeká a zda se na konci vyspinká do růžova, samozřejmě neprozradíme. Můžeme však říci, že na platformě Steam je Happy Game, která není happy ani trochu, k dostání od 11,4 eur (necelých 300 korun). A nyní již nezbývá nic jiného než popřát dobrou noc a hezké sny.