České Liftago spouští možnost placení za jízdy nabitými kredity

Filip HouskaFilip Houska

liftago

Juraj Atlas a Ondřej Krátký, zakladatelé Liftaga

0Zobrazit komentáře

Zákazníci tuzemské přepravní platformy Liftago, do které v září vstoupila investiční skupina Michala Mičky INCOMMING Ventures desítkami milionů korun za výměnu 13% podílu, nově nemusí platit za své jízdy jen penězi. Službu lze nyní hradit i přednabitými kredity.

Čtyři roky starý startup Ondřeje Krátkého, Martina Hausenblase a Juraje Atlase spouští možnost kreditového předplatné, ze kterého se částky za uskutečněné jízdy budou automaticky strhávat až do samotného vyčerpání. Mělo by se tak jednat o ideální dárek lidem, kteří s Liftagem často cestují (i proto toto předvánoční načasování).

tel-aviv

Přečtěte si takéCoworkingový startup WeWork kupuje za desítky milionů dolarů komunitní platformu MeetupCoworkingový startup WeWork kupuje za desítky milionů dolarů komunitní platformu Meetup

Nová platební metoda Liftaga, se kterým jezdí po Praze, Brně, Ostravě, Zlíně, Ostravě, Liberci nebo Bratislavě přibližně 250 tisíc lidí, je založena na jednoduchém, až zřejmém principu: na webových stránkách stačí zakoupit dárkový poukaz, nabít jej částkou od 500 do 5 000 korun a unikátní vygenerovaný kód předat konkrétní osobě, která jej zadá do aplikace, z níž se budou příslušné částky za jízdy strhávat.

Novinku komentuje Krátký, spoluzakladatel a od listopadu letošního roku také CEO Liftaga, slovy:

„Naší vizí je přispívat k udržitelné dopravě i pomocí odstranění bariér a složitostí, které se často s taxi službami pojí. Pohodlnost přednabitého kreditu je pro nás dalším krokem k co nejsnadnějšímu využívání služby. Věříme, že darovat bezpečnou přepravu má smysl, ať už se jedná o dopravu pro dospívající děti, starší rodiče, partnery nebo zaměstnance.“

Juraj Atlas a Ondřej Krátký (CEO), spoluzakladatelé Liftaga