České moře zajímá i investory. Za desítky milionů vznikne u Lipna řada nových apartmánů

Projekt u „českého moře“, jak se Lipnu přezdívá, podpořilo 70 investorů přes slovenskou platformu Crowdberry.

Peter BrejčákPeter Brejčák

al-vizu-3

Foto: Apartments Lipno

U Lipna vzniknou moderní apartmány

0Zobrazit komentáře

„České moře“ je oblíbenou destinací řady tuzemských i rakouských turistů – a díky tomu láká také investory. Slovenská investiční platforma Crowdberry nyní od sedmdesáti z nich získala 46 milionů korun pro developera Top Building Group, jenž v lokalitě pod hlavičkou projektu Apartments Lipno postaví téměř 140 nových apartmánů.

Pandemie změnila realitní trh, a to zejména v oblasti rekreačních nemovitostí. Kvůli stopce na cestování do zahraničí vzrostl zájem o domácí turistiku a – jak jsme upozornili v našem Průvodci světem nemovitostí – například ceny chalup za tři roky vzrostly téměř na dvojnásobek.

Top Building Group proto vsadila na apetit soukromých investorů a přes Crowdberry se rozhodla získat celkem 91 milionů korun. Do první tranše investice do projektu Apartments Lipno ve výši 46 milionů korun, která poslouží na pořízení parcely a financování souvisejících prací, se zapojilo sedmdesát investorů s částkami od 500 tisíc korun při očekávaném ročním výnosu 20 až 25 procent.

„Vyšší očekávaný výnos odráží fakt, že investoři do projektu vstupují v brzké fázi při koupi pozemku a investice slouží jako část potřebného vlastního kapitálu. Investoři se tedy stávají spolumajiteli projektu,“ uvádí investiční manažer Crowdberry Samuel Frankl.

Projekt po dokončení nabídne celkem 137 apartmánů s restaurací a recepcí v 18 bytových domech a bude vznikat ve dvou etapách. V první se postaví 69 bytů v devíti domech. Jednotky budou na prodej koncovým uživatelům, investoři pak získají podíl na zisku z tohoto prodeje. Druhá tranše ve výši 45 milionů korun se na Crowdberry objeví nejspíš v první polovině příštího roku.

Pro slovenskou platformu jde o první uzavřenou investici do developerského projektu v Česku, v minulosti již investorům zprostředkovala možnost podílet se na financování logistických hal v Nitře a Trnavě, retailového parku v Piešťanech nebo domova pro seniory v Bratislavě.

Průvodce světem nemovitostí

Rubriku Investice podporujíxtb-retinajet-investment_logo_srgbjt-bankaamundi

Diskuze (0)

Novinka

Anonym