České studio stojící za nejprodávanější VR hrou Beat Saber vypouští hudební balíček s Imagine Dragons

České herní studio Beat Games, které stojí za vůbec nejúspěšnější hrou historie ve virtuální realitě, mělo od vydání svého titulu Beat Saber loni v květnu plné ruce práce nejen se zvládnutím narůstající popularity, ale především s doděláním hry a novým obsahem, který pravidelně přináší. Z titulu, u kterého tvůrci zpočátku očekávali prodej v desítkách tisíc kusů, se stal globální hit, kterého se jen za prvních 10 měsíců prodalo více než milion kusů na dvou platformách, a nezdá se, že by Beat Saber nějak zpomaloval.

Spíše naopak. V poslední době studio stojící za VR hrou, ve které mají hráči za úkol rozbíjet v rytmu hudby světelné boxy laserovým mečem, pracovalo na novém hudebním balíčku, který má navázat na ten předchozí, na němž spolupracovalo s předními DJ. Tentokrát se ovšem vše posunuje na zcela novou úroveň, jelikož Beat Saber do hry oficiálně získal populární americkou skupinu Imagine Dragons.

beatsaber_dragons

Ve spolupráci s ní a se studiem Universal Music tak nově mohou hráči do Beat Saberu stahovat balíček s nejnovějšími hity této kapely, která se v poslední době blýskla například populárními songy jako Bad Liar, Radioactive či Natural. Nový hudební balíček do hry samozřejmě přináší především celé nové úrovně, které mimo hudebního doprovodu a několika standardních obtížností získaly i novou grafiku do pozadí, která je založena na obalu k jednomu z nejpopulárnějších songů Imagine Dragons.

Jelikož se nejedná o zcela unikátní skladby, které by byly vytvořeny přímo pro Beat Saber, největší část celého procesu zabralo vyjednávání a řešení licencí. „Vzhledem ke složitosti licencování hudby jsme celou záležitost řešili téměř čtyři měsíce,“ říká k novému balíčku šéf a spoluzakladatel Beat Games Jaroslav Beck, který má navíc od začátku na starosti veškerý hudební doprovod ve hře.

nasa-iss-international-space-station-astronaut

Přečtěte si takéMezinárodní vesmírná stanice se otevře turistům. NASA bude za jednu noc účtovat 800 tisíc korun

Oslovil nás přímo Universal Music, slovo dalo slovo a zahájili jsme spolupráci. Kapela navíc byla nakloněna k tomu, aby se jejich hudba do Beat Saberu dostala,“ dodává Beck. Balíček s Imagine Dragons je ovšem pouze začátek, Beat Games mají s Beat Saberem i nadále velké plány a ambice zásadním způsobem změnit přístup k licencování hudby. V budoucnu tak pravděpodobně můžeme očekává mimo dalších novinek i další hudební balíčky se známými skupinami. Dost dobře mohou přes Beat Saber představit i nové album či jednotlivé skladby.

beatsaber1

Tvůrci Beat Saberu: Vladimír Hrinčár, Jaroslav Beck a Ján Ilavský

Imagine Dragons si lze pořídit do Beat Saberu na všech platformách, včetně nového Oculusu Rift, a to za 13 dolarů, tedy necelých 300 korun. Kupovat lze také jednotlivé skladby po 2 dolarech. V balíčku jich je k dispozici celkem deset a jedná se o výběr nejlepších skladeb z posledních dostupných alb. V průběhu léta navíc Beat Saber do hry přinese 360stupňové úrovně, na které láká v ukázce k hudebnímu balíčku.

Novinka studia přichází přesně na čas. Aktuálně totiž v americkém Los Angeles probíhá největší herní konferenci E3 a Beat Saber byl samozřejmě součástí proma od společnosti Sony, konkrétně její konzole PlayStation a platformy PSVR, na které je hra k dispozici.

Různě po Los Angeles má navíc Beat Saber rozmístěny billboardy od firmy Oculus, spadající pod Facebook, který nedávno vypustila na trh zmíněný VR headset Oculus Quest a Beat Saber je samozřejmě jednou z nejpropagovanějších her. Výhodou nového headsetu je především fakt, že není nutné ho připojovat k počítači, takže funguje kdekoliv zcela samostatně.

Právě Beat Saber je aktuálně jedním z hlavních taháků pro nový headset od Oculusu a viceprezident AR/VR Andrew Bosworth na konferenci Code prozradil, že jen za první dna týdny na trhu Oculus prodal obsah pro svůj nový Quest v hodnotě 5 milionů dolarů. Bližší podrobnosti Facebook neprozradil, ale můžeme předpokládat, že i Beat Saber má na tomto čísle svůj zásadní podíl.

Ukázka k novému hudebnímu balíčku: