Český proptech startup Spaceflow získal od inkubátoru UP21 investici v jednotkách milionů Kč

Filip HouskaFilip Houska

0D1DBE58-99D9-4F55-A619-274A3F8A7E64

Pražský startup Spaceflow, který se specializuje na digitalizaci realitního byznysu, respektive zlepšení celkové komunikace mezi vlastníkem obytných prostor, klientem a dalšími stranami, získává důležitou investici pro svůj rozvoj. Od českého startupového inkubátoru UP21 obdržel částku, která i díky investicím ostatních předešlých investorů přesahuje deset milionů korun.

Získané peníze by měla služba Spaceflow, která se letos umístila v evropské TOP10 akcelerátoru MassChallenge, využít k rozšíření své působnosti do dalších států Evropy a USA. Právě i tam se chce startup spoluzakladatele Lukáše Balíka (CEO) do roku pokusit digitalizovat realitní trh podobným způsobem, jako se o to nyní snaží v Praze a ve vybraných studentských kampusech v Londýně.

ikontakto

Přečtěte si takéČeský Creative Dock spustil startup Kontakto, chytrou aplikaci na správu firemních kontaktů

Podstatou Spaceflow je mobilní aplikace, jež má propojovat majitele, nájemníky a běžnou veřejnost s cílem zajištění lepšího komplexního servisu skrze různé nabízené služby od lokálních poskytovatelů.

848A306E-4ADE-4D30-98B4-4BF8DF3AF052

V praxi to může například vypadat tak, že si uživatel v rámci aplikace zarezervuje vybavení zasedací místnosti, objedná jídlo a vyhledá sdílená auta pro rozvoz. To vše s primárním důrazem na vlastníky kancelářských budov či rezidencí.

„Realitní trh je jedním z mála, kterého se zatím digitalizace zásadně nedotkla. U Spaceflow vidíme obrovský potenciál stát se mezinárodně rozšířenou službou pro inteligentní komunikaci v rámci budov. Již dnes služba disponuje velmi kvalitní aplikací přinášející vynikající platformu na propojení jak s majitelem, tak i s okolními službami a lidmi. Naším cílem je tak využít naše zkušenosti, kontakty a pomoci firmě prorazit nejenom u nás,“ dodává k investici Vítek Šubert, spoluzakladatel a CEO inkubátoru UP21.

A22C5AB4-4912-4A4B-AE80-346D61B817AC

Co se týče klientské základny Spaceflow, nabídku v Praze využívají například kancelářské komplexy Nile House, Danube House, Amazon Court a Kavčí Hory Office Park.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina