Český rozvozce potravin Rohlík.cz získává investici ve výši desítek milionů korun

Screen Shot 2015-07-16 at 13.13.08

Ani ne jeden rok starý rozvozce potravin, Rohlík.cz, který spoluzaložil podnikatel Tomáš Čupr s investičními skupinami Enern a Miton – získává investici ve výši desítek milionů korun. To bylo možné spolu se vstupem nového partnera, logistické společnosti HOPI, která by měla do projektu kromě peněz přispět svým know-how z kamenného retailu.

Aktuálně největším akcionářem Rohlíku je po únorových změnách stále Bizthusiasm Tomáše Čupra a vypadá to, že by to tak výhledově mohlo zůstat. Svoje podíly navýšily i investiční skupiny Enern a Miton, které stály u zrodu projektu. Nové prostředky by chtěl Rohlík využít na rozvoj logistiky, expanzi do dalších měst a marketing, který cílí na to, že se zákazníkům, díky objednávkám online, podaří ušetřit přes 100 hodin za rok.

5AKPC7b9nmDAfehkiK8CorPIitZ4qODdH3aHNl7eC30

Přečtěte si takéTomáš Čupr investoval do startupu LidskáSíla.cz

Příchod přátel z HOPI do vlastnické struktury Rohlik.cz je jednoznačně dobrou zprávou, a to zejména díky jejich retailovému know-how, které jde napříč segmenty FMCG. Posouvá nás to výrazně dopředu.

říká ke změnám spoluzakladatel Rohlíku, Tomáš Čupr. Ten nedávno vystoupil z rozvozu jídel s názvem Damejidlo.cz, investoval do nového startupu LidskáSíla.cz, o kterém jsme psali, a Rohlík si nechává jako jeho aktuálně největší projekt.

Nový akcionář, HOPI a jeho ředitel Petr Novák komentuje změny slovy:

Online prodej potravin je trend, který nejde přehlédnout. Chceme být u toho už nyní, kdy se rozhoduje, jaký podíl na trhu který hráč získá, protože v budoucnost tohoto segmentu hodně věříme.

Uvidíme tedy, kam se podaří tento rok Rohlík.cz posunout, a jak zamíchá s aktuálními hráči na trhu v podobě iTesco, Koloniál nebo Košík.cz. Za CzechCrunch přineseme v několika příštích dnech rozhovor se spoluzakladatelem Rohlíku, Tomášem Čuprem, ve kterém se mimo jiné dozvíte, co ho motivovalo k rozjezdu takového projektu a jaké s ním má plány.