Český startup Storyous začíná podporovat platby přes bitcoin

Michal PtáčekMichal Ptáček

storyous-1
0Zobrazit komentáře

Český startup Storyous, který od roku 2012 vyvíjí a provozuje vlastní pokladní systém zaměřující se na gastronomii, si v poslední aktualizaci své aplikace přichystal pro své zákazníky zajímavou novinku.

Nově totiž umožní všem podnikům, které jeho pokladny využívají, nabídnout zákazníkům možnost zaplatit kompletní útratu bitcoiny a řádně ji zaevidovat do elektronické evidence tržeb.

alza-cz_vydej-2

Přečtěte si takéV Alze je ode dneška možné platit BitcoinyV Alze je ode dneška možné platit Bitcoiny

Tímto krokem by tak přístup k bitcoinům mělo získat okolo 3 000 nových podniků v České republice, což je orientanční počet restaurací a kaváren se kterými platforma aktivně Storyous spolupracuje a poskytuje jim právě svůj pokladní systém.

„Storyous je gastrotechnologický start-up a jako takový fandí všem novým technologiím, i kdyby jejich doba měla teprve přijítNová funkce pro nás bude zároveň důležitá při expanzi do zahraničí. Pokud se některý z našich tří tisíc tuzemských zákazníků rozhodne bitcoiny přijímat, s novou funkcionalitou tak může učinit okamžitě, do kasy stačí pouze zadat svoji bitcoinovou adresu. Jeho pokladna se postará o vše ostatní, včetně náležité evidence takto přijatých plateb.“  říká Jan Adámek, marketingový ředitel Storyous.

Zajímavostí je, že doteď bylo přitom v České republice zhruba 25 podniků, kde lze bitcoiny platit. To je číslo, které se na první pohled může zdát jako velmi nízké, ovšem v praxi stále vyšší než například u metropolí jako Londýn, Paříž a překvapivě i technologicky hodně naladěného Berlína.

Tak či tak nás z pohledu bitcoinu a ostatních kryptoměn čekají v Česku zajímavé časy. Před pár dny totiž například eshopový gigant Alza oznámil rovněž podporu bitcoinů na svém eshopu a zároveň umístil bitcoinové bankomaty do svých showroomů v Praze a Bratislavě.

storyous

Diskuze (0)

Novinka

Anonym