Český startup Yieldigo se dostal do prestižního akcelerátoru Alchemist v Silicon Valley

yieldigo-team2
0Zobrazit komentáře

Tuzemský startup Yieldigo v loňském roce vyrostl o 400 procent a nedávno hlásil, že se pouští do expanze na ruský trh, který navazuje na několik dalších zemí jihovýchodní Evropy, kam zamířil loni. Teď se k tomu navíc pražský startup dostal do prestižního kalifornského akcelerátoru Alchemist, který patří k jedněm z nejvýznamnějších na poli B2B.

Yieldigo převážně větším retailovým zákazníkům poskytuje řešení, jež na základě umělé inteligence upravuje ceny různých výrobků v reálném čase a tím se snaží zvyšovat zisky, což se startupu daří až o desítky procent. V souvislosti s akcelerátorem Alchemist je Yieldigo teprve druhou českou firmou, která se do něj dostala. V minulosti se to povedlo startupu Stories, za kterým stojí trojice Vojta Roček, Filip Doušek a Peter Fedoročko a loni ho odkoupil americký gigant Workday.

Yieldigo je dle našich informací od loňska v černých číslech a tržby startupu se pohybují ve vyšších desítkách milionů korun ročně. V rámci šestiměsíčního akceleračního programu by měl obdržet mimo přístupů k prestižním mentorům také 36 tisíc dolarů (přes 800 tisíc korun).

Diskuze (0)

Novinka

Anonym