Čeští hokejisté jsou mistři světa, Švýcary porazili díky premiérové trefě Davida Pastrňáka

Česká reprezentace se v neděli večer utkala ve finále hokejového šampionátu s výběrem Švýcarska. Zápas skončil výhrou našeho týmu 2:0.

Luboš KrečLuboš Kreč

David Pastrňák oslavuje vítězství na hokejovém turnaji

0Zobrazit komentáře

Po dlouhých 14 letech má Česká republika opět zlaté medaile z hokejového mistrovství světa. Ve finálovém utkání, které se hrálo v pražské O2 Areně, porazil tým vedený kapitánem Romanem Červenkou výběr Švýcarska 2:0. Klíčový, úvodní gól ve třetí třetině gól dal David Pastrňák.

Poslední medaili přivezli hokejisté z šampionátu ve Finsku před dvěma roky, tehdy byla ale bronzová. Třetí skončili i v letech 2012 a 2011, ale ve finále byli naposledy v roce 2010 – v německém Kolíně nad Rýnem zdolali Rusko.

Když se konalo mistrovství světa naposledy v Česku v roce 2015, český výběr předváděl o něco slabší výkony než letos a skončil celkově čtvrtý. V roce 2004 česká reprezentace taktéž před domácím publikem vypadla již ve čtvrtfinále.

Švýcarsko, nad kterým Češi vyhráli ve finále, se o zlaté medaile utkali už v letech 2018 a 2013, pokaždé je ale porazilo Švédsko, které letos skončilo třetí, když v bitvě o bronz porazilo Kanadu 4:2.

bob-a-bobek

Přečtěte si takéOficiální merch hokejového MS jde na dračku, hlavně Bob a BobekVěří jim fotbalová Sparta, teď oblečení prodávají na hokejovém mistrovství. Na dračku jdou Bob a Bobek

Nejužitečnějším hráčem finálového utkání na české straně byl vyhlášen David Pastrňák, který si na svůj první a jediný gól čekal do finále. U Švýcarů byl oceněn útočník českého původu Kevin Fiala, který byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem celého turnaje.

Hokejové mistrovství světa v Praze a Ostravě překonalo rekord v návštěvnosti. Celkem ho navštívilo ve dvou halách přes 797 tisíc diváků, dosud bylo tím nejnavštěvovanějším taktéž český šampionát z roku 2015, ten vidělo v arénách přes 754 tisíc lidí.