Chtěl jsem tržby 100 milionů, dnes peníze nejsou cíl, říká internetový miliardář Zdeněk Cendra v CzechCrunch Podcastu

Michal PtáčekMichal Ptáček

zdenek-cendra-boxed

Foto: Nguyen Duy McLavin

Internetový podnikatel Zdeněk Cendra byl hostem prvního CzechCrunch Podcastu

0Zobrazit komentáře

Zdeněk Cendra podniká od svých patnácti a ve třiatřiceti letech dnes patří mezi nejviditelnější zástupce české internetové scény. Jeho společnosti Superhosting, Peering a CDN77 generují miliardové tržby a sám Cendra tyto cifry pociťuje nejen v profesním, ale i osobním životě.

Tuzemská verze magazínu Forbes ho ostatně nedávno nově zařadila do svého žebříčku 100 českých miliardářů, kde se internetový podnikatel s majetkem odhadovaným na 1,8 miliardy korun objevil na 93. pozici.

Jak ale sám Zdeněk Cendra říká v našem novém CzechCrunch Podcastu, peníze pro něj už dnes rozhodně nejsou primární motivací. Přiznává, že když mu bylo kolem patnácti šestnácti, měl cíl, vybudovat firmu, která bude mít roční tržby 100 milionů korun. Zároveň se snažil od začátku budoval globální firmu a to se mu zejména s jeho CDN77 podařilo. A i tržby jsou už dnes několikanásobně vyšší, než kdy plánoval.

Právě společnost CDN77, která zlepšuje dostupnosti webových stránek poskytujících obsah, cílí na celosvětovou klientelu a v jeho firemním portfoliu generuje 80 procent všech zisků. Daří se jí natolik, že ve špičce odbaví 40krát více dat než česká internetová jednička Seznam a po celém světě má přes sedm tisíc serverů. Mnohem větším cílem než generování peněz je tak dnes pro Cendru motivace něco měnit.

Jaké ale byly jeho začátky, bylo podnikání v Česku dříve těžší než dnes a jak dravý podnikatel a vášnivý cestovatel v jednom vlastně nahlíží na firemní kulturu? Nejen tato témata jsme probírali v historicky prvním CzechCrunch podcastu.

CzechCrunch Podcast se Zdeňkem Cendrou můžete poslouchat přímo v tomto článku, na SoundCloudu a také na všech hlavních platformách včetně Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts. Pod názvem „CzechCrunch Podcast“ ho tedy najdete i ve všech svých podcastových aplikacích na iOS nebo Androidu.

Přejeme vám příjemný poslech.

cc-podcast4

Foto: Nguyen Duy McLavin

Zdeněk Cendra a moderátor CzechCrunch Podcastu Dan Tržil