Čím kulatější, tím elegantnější. Prsten pro měření spánku i aktivity Oura přichází v novém designu

Oblíbený doplněk pro měření kvality spánku a tělesné aktivity se zbavil pro mnohé nevzhledných hran. Nyní je celý zakulacený.

Filip HouskaFilip Houska

oura-1

Foto: Oura

Nové prsteny značky Oura, které jsou celé zakulacené

0Zobrazit komentáře

Jestli jsme se dobře vyspali, si můžeme říct i sami po probuzení. Jen těžko ale v našich pocitech budeme hledat přesná data, se kterými bychom kvalitu našeho spánku vyhodnotili. Od toho jsou na trhu chytrá zařízení napěchovaná různými senzory, které nám s měřením pomáhají, přičemž králem oboru je oblíbený finský prsten Oura. Ten nyní přidává na eleganci a ukazuje se v obměněném designu, který odstraňuje hlavní neduh, na nějž mnoho zákazníků poukazovalo.

Po stránce funkčnosti se nová verze chytrého prstenu Oura, do jehož tvůrců loni investoval velké peníze i český miliardář a zakladatel investiční skupiny KKCG Karel Komárek, příliš nemění. Prakticky vůbec. Pořád nabízí ty stejné vlastnosti jako předchozí varianta, tentokrát jsou ale zabaleny do uhlazenějšího kabátku.

Uvnitř prstenu z finských dílen stále naleznete několik senzorů, které měří srdeční tep, teplotu těla, okysličení krve, regeneraci po sportovním výkonu nebo menstruační cyklus. Stále také hraje prim měření fází spánku – od lehkého přes REM až po hluboký. A stále všechny tyto údaje putují do mobilní aplikace v telefonu.

Designéři z Oury si ale museli být vědomi toho, že jejich prsten dosud vypadal spíš jako technologická hračka než decentní doplněk, který může suplovat opravdové prsteny. Proto se rozhodli udělat menší vzhledovou změnu, která ovšem v konečném důsledku zařízení posadila na ještě elegantnější vlnu. Dali totiž pryč hrany.

Nová varianta, nabízená s přídomkem Horizon, je tak celá zakulacená. Do toho si udržela nízkou hmotnost mezi čtyřmi až šesti gramy (v závislosti na průměru prstenu), stejnou výdrž baterie ve výši zhruba sedmi dní a také stejné materiálové zpracování z odolného titanu. A samozřejmě zmíněné funkce.

oura-2

Foto: Oura

Nový prsten Oura se zaoblenými hranami ve variantě Rose Gold

„Náš průzkum ukázal, že spotřebitelé chtějí zařízení, které jim umožní žít zdravěji a hladce se začlení do jejich života. Jde o další krok k naplnění našeho slibu, že budeme dodávat nejinovativnější a nejpokročilejší zdravotní měřič při zachování výjimečného pohodlí a designu,“ řekl k drobné úpravě Tom Hale, generální ředitel Oury.

Cena obměněného modelu začíná na 367 eurech (zhruba devíti tisících korunách), za které si můžete pořídit černou nebo stříbrnou variantu. V nabídce je nově ale i varianta Rose Gold, která je o zhruba 200 eur dražší. K dispozici jsou také zlatá barva a provedení Stealth, které působí matnějším dojmem. Plus je ještě třeba počítat s měsíčním předplatným okolo 150 korun pro zajištění pokročilejších statistik o zdraví.

Načítám formulář...