Co má společného Tetris a KGB? Nový film Applu ukáže, jak legendární hra z SSSR ovládla svět

Tetris vznikl v Sovětském svazu za studené války - jak se odtamtud dostal do světa? To ukáže nový film z produkce Applu.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

tetris-apple-taron-egerton

Reprofoto: Apple TV/YouTube

Taron Egerton ve filmu Tetris

0Zobrazit komentáře

Asi málokdo by čekal, že film o Tetrisu bude politické drama s vysokou přístupností. Podle všeho ale právě to dostaneme. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit.

Načítám formulář...

Ať už je vám padesát nebo patnáct, nejspíš znáte Tetris. Víte ale, kde se vzal? Světu ho dal sovětský softwarový inženýr Alexej Pažitnov v osmdesátých letech. Tedy jak se to vezme. Byť je vynálezcem, u něj příběh globálního herního fenoménu teprve začíná. Kam pokračuje, ukáže chystaný film na Apple TV+.

Jeho hlavním hrdinou je Taron Egerton coby Henk Rogers, nizozemský herní vývojář a podnikatel. Jakmile objeví Tetris, okamžitě rozpozná, s jak geniálním konceptem má tu čest, a rozhodne se udělat vše proto, aby získal práva hru distribuovat po světě. Jenže ten je právě uprostřed studené války a Sovětský svaz Rogerse k Pažitnovovi jen tak nepustí.

Když se Hollywood před lety rozhodl Tetrisem a dalšími videohrami inspirovat pro film, výsledkem byly přinejlepším zapomenutelné Pixely, v nichž Zemi doslova ohrožovali mimozemšťani ve tvarech Pac-Mana a dalších. Tentokrát bychom ale mohli dostat mnohem zajímavější příběh, v němž se nečekaně setká několik velice rozdílných témat. V této adaptaci Tetrisu bude stejně významnou roli jako kostičky různých tvarů hrát KGB. Film vyjde 31. března.


Co ukazují trailery

John Wick: Kapitola 4

John Wick chtěl jen pomstít vraždu psa, kterého mu dala jeho manželka, ale pustil se tím do války s celým kriminálním podsvětím. A v novém traileru se okázale probíjí horami zabijáků. Více zde.


Pokud vás zajímají další tipy na filmy a seriály, podívejte se na kompletní vydání newsletteru Watch.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym