CzechInvest zakončil investiční akademii pro startupy, do budoucna chce vzdělávat i investory

„Naším cílem je, aby Česko patřilo mezi špičku v podpoře inovativních technologií,“ říká Petr Očko, který je pověřený řízením CzechInvestu.

Peter BrejčákPeter Brejčák

dsc03114-min

Foto: CzechInvest

Investiční konference pro startupy z dílny CzechInvestu

0Zobrazit komentáře

Agentura CzechInvest minulý týden zakončila svou investiční akademii pro startupy, v níž mladým firmám pomáhá s návrhem investiční strategie a radí jim, jak získávat peníze od partnerů pro své podnikání. Akademie vyvrcholila Investiční konferencí konající se v galerii Kunsthalle Praha. Zaměřená byla na klíčová a aktuální témata ze světa startupů a investic. CzechCrunch je hlavním mediálním partnerem akce, zúčastnilo se jí na 150 hostů.

Čtyři panely konference byly zaměřené na témata od vztahu korporací a startupů přes financování inovací díky Fondu fondů, podporu průmyslových inovací až po investování do náboru talentovaných lidí. Konference představila také dva zahraniční subjekty, Europe Startup Nations Alliance (ESNA), jenž se zabývá prosazováním startupových standardů napříč Evropou, a EIT Manufacturing, evropskou instituci, která podporuje průmyslové inovace.

„Investiční akademie je dalším krokem v našem úsilí dále pomáhat rozvoji startupového ekosystému a celé startupové infrastruktury Česka. Naším cílem je, aby naše země patřila mezi špičku, co se týče podpory inovativních technologií,“ říká Petr Očko, náměstek ministra průmyslu a obchodu pověřený řízením CzechInvestu.

marie-havlickova-slevomat

Přečtěte si takéPFC vysílají na záchranu Grouponu ex-šéfku SlevomatuPale Fire Capital vysílají na záchranu Grouponu ex-šéfku Slevomatu. Havlíčková nastaví jeho přeměnu

„Na investiční konferenci jsme také společně se zástupci Evropského investičního fondu a české venture kapitálové asociace oznámili bližší kontury připravovaného Fondu fondů, který bude zaměřen na preseedové investice či na podporu technologického transferu,“ doplňuje Očko. Pořadatelé nyní potvrzují, že v organizování akce chtějí pokračovat a nabídnout v ní témata jako vzdělávání potenciálních andělských investorů, budování vztahů korporací se startupy apod.

Investiční akademie pro startupy, která konferenci předcházela, je série workshopů CzechInvestu pořádaných ve spolupráci s fondy rizikového kapitálu a experty na právo, duševní vlastnictví, byznys development, finance a lidské zdroje. Startupy se během pěti workshopů dozvěděly, jak připravit kvalitní pitchdeck, jak chránit své duševní vlastnictví, jak a zda implementovat zaměstnanecké akcie (ESOP) či jak se připravit na jednání o první velké investici.

„Dali jsme si spolu s právníky z Havel & Partners a s významnými venture kapitálovými investory za cíl připravit startupy na jejich budoucí investiční vztahy z právního, byznysového i procesního aspektu. Věřím, že se nám podařilo dodat startupům sebevědomí založené na znalosti trhu, legislativy a vlastní hodnoty,“ reflektuje Beáta Vörösová, ředitelka odboru startupů CzechInvestu.

CzechInvest podporuje startupy od roku 2011, za posledních šest let pomoc směřovala celkem 217 firmám. S ostatními službami jich agentura podpořila už 438 a dalších 250 jich plánuje podpořit dosud největší projekt s názvem Technologická inkubace, jehož první výzva byla spuštěna letos v červenci a druhá se plánuje na začátku roku 2023. Plánované je také spuštění projektu Internacionalizace, jenž míří na již zkušenější startupy a plánuje jim pomoci s expanzí.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym