Dobrák Neo. Keanu Reeves se na premiéře nového Matrixu opět velkoryse odměnil přátelům a kolegům

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

ccwatchx38-1

Foto: Vertical Ent.

Americký herec Keanu Reeves

0Zobrazit komentáře

Je tady další vydání newsletteru CC Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém a televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Na premiéře nového Matrixu Resurrections se nedávno opět předvedl Keanu „nejmilejší člověk v Hollywoodu“ Reeves, který svým přátelům a spolupracovníkům zaplatil luxusních pár dní.

My mu nedokážeme konkurovat, ovšem nabízíme alespoň zajímavé trailery, třeba na pokračování seriálového sci-fi Ridleyho Scotta nebo film Stevena Soderbergha o jen trochu dystopičtější verzi zařízení Amazon Echo. Po filmech z minulého týdne doplňujeme také výběr nejočekávanějších seriálů roku a pokračujeme tipy, co si večer pustit.

Aby vám naše shrnutí a doporučení propříště neuniklo, můžete se k odběru newsletteru CC Watch přihlásit zde.

***

Co hýbe světem filmu a televize

Keanu Reeves zase štědře rozdává: Kult uctívání celebrit v posledních letech poněkud opadá, Keanu Reeves ale zůstává hvězdou srdcí stejně jako hollywoodských filmů. Nedávno poté, co kaskadéry z Johna Wicka 3 odměnil luxusními hodinkami, se rozhodl uspořádat výlet na světovou premiéru Matrixu Resurrections. Svým přátelům, agentovi, manažerovi, publicistovi, trenérům a dalším členům štábu z natáčení filmu zaplatil cestu soukromým letadlem, pobyt v hotelu, lístky na premiéru, brunch po premiéře a další dárky.

Magazínu The Hollywood Reporter to potvrdil kaskadér a režisér Chad Stahelski, který se v novém Matrixu objevil v menší roli. „V publiku dnes bude mnoho lidí, co mu pomohlo, od trenérů bojových umění a jiu-jitsu až po lidi, kteří mu dělali vlasy a make-up. I kaskadéři. Je neuvěřitelně štědrý,“ řekl. Reeves se přitom svou velkorysostí do světa moc nechlubí. Když se ho The Hollywood Reporter na poslední dárek kolegům a blízkým zeptal, odpověděl jen: „Jo, je super moci sdílet naše zkušenosti a životy.“

Nejvíce Zlatých glóbů vyhrálo HBO: Předávání cen Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu letos kvůli interním problémům nebylo odvysíláno a nedorazily prakticky žádné celebrity, i tak ale proběhlo. Nejvíce zlatých sošek putovalo HBO, kde bodovala třetí řada Boje o moc nebo Mare z Easttownu. Dobře se dařilo také Netflixu, kde tři ceny vyhrál antiwestern Síla psa a jednu dostal i jihokorejský herec z Hry na oliheň. Mezi největší vítěze patřil také muzikál Stevena Spielberga West Side Story. Více v samostatném článku.

Na co jsme zvědaví

První řada sci-fi Vychováni vlky producenta Ridleyho Scotta předloni představila svět, v němž válka mezi věřícími a ateisty zničila Zemi. Obě strany se znovu setkaly na vzdálené planetě, kde androidi dostali za úkol vychovat novou civilizaci. Pokračování, které na obrazovky dorazí už za měsíc, ukáže dosud zcela neznámou část planety a souvislosti, na jaké dosud nikdo nepomyslel. Zároveň s tím však bude pokračovat ideologický boj mezi dvěma stranami i čím dál tím náročnější snaha o záchranu lidstva všemi možnými prostředky – i jeho téměř úplným vyhlazením.

Nejnavštěvovanější filmy a seriály týdne na ČSFD

Nejnavštěvovanější seriály:

  1. Devadesátky
  2. Dexter
  3. Zaklínač
  4. The Book of Boba Fett
  5. Euforie

Nejsledovanější filmy:

  1. K zemi hleď!
  2. Krotitelé duchů: Odkaz
  3. Spider-Man: Bez domova
  4. Kingsman: První mise
  5. The Matrix Resurrections

(Obsah ve spolupráci s ČSFD.)

***

Další zprávy, tipy na novinky a trailery, na něž jsme zvědaví, nebo výběr zajímavých filmů i seriálů, které stojí za vidění, najdete v kompletním vydání newsletteru CC Watch.

Pokračování nového newsletteru CC Watch si můžete přečíst zde.