Elon Musk investoval téměř 10 milionů dolarů do dalšího nákupu akcií Tesly

elonmuskxx

Elon Musk

0Zobrazit komentáře

Minulý týden čelil šéf a zakladatel Tesly Elon Musk v souvislosti s ohlášením čtvrtletních finančních výsledků společnosti řadě nepříjemných otázek od stávajících akcionářů i novinářů. Finanční výsledky totiž ukázaly, že společnost zakončila čtvrtletí s dosud největší ztrátou v historii. I tak si je ovšem Musk jistý, že Tesla vše ustojí a tvrdí, že jsou dohady o možném poklesu finančních rezerv na nulu a razantním snížení hodnoty akcií směšné.

Aby vzbudil u veřejnosti větší důvěru v automobilku, nakoupil Musk během pondělka dalších 33 180 kusů akcií Tesly v celkové hodnotě 9,85 milionu dolarů, tedy přes 212,5 milionu korun. Cena za jednu akcii se pohybovala v rozmezí 294,79 až 302,74 dolarů s tím, že aktuální hodnota akcií dosahuje téměř 302 dolarů na akcii.

vodafone20

Přečtěte si takéJedenáctý ročník startupové soutěže Vodafone Nápad roku se blížíJedenáctý ročník startupové soutěže Vodafone Nápad roku se blíží

Musk tak po svém posledním nákupu vlastní téměř pětinu společnosti, která má aktuálně hodnotu téměř 50 miliard dolarů. Dle Muska je totiž snaha o „potopení“ Tesly pouze zoufalým krokem spekulantů, kteří sázejí na pokles akcií a tím svůj profit – pokud by opravdu Tesle věřili a chtěli ji podpořit nákupem akcií, nikdy by za aktuální situace neprodávali.

semi

Foto: Tesla

Chystané nákladní elektromobily Tesla Semi

Z pohledu Muska šlo tak spíše o symbolické gesto, které má dokázat, že své společnosti věří natolik, že do ní kdykoliv vloží vlastní finanční prostředky. Akcie totiž nepotřebuje, pokud dokáže splnit body, ke kterým se zavázal ve své nové smlouvě, jež by mu mohla během příštích 10 let přinést až 75 miliard dolarů, pokud se tedy podaří splnit veškeré cíle. Celkově by pak Musk disponoval jměním ve výši 220 miliard dolarů, bereme-li v potaz navýšení hodnoty akcií dle stanoveného plánu.

V souvislosti s ohlášením finančních výsledků si mimo jiné Musk před pár dny neodpustil menší rýpnutí do svých kritiků, když na svůj Twitter napsal, že tito lidé nereprezentují investory, ale burzovní spekulanty, kteří pouze spekulují na pád hodnoty akcií Tesly.

Foto: Tesla

Diskuze (0)

Novinka

Anonym