Elon Musk prozradil, že využití Superchargerů u nového Modelu 3 nebude zcela zdarma

teslasupercharger
0Zobrazit komentáře

Před několika měsíci po dlouhém čekání představila Tesla svůj nejnovější model s označením Model 3, který se bude mimo samotného designu vyznačovat i takřka třetinovou cenou – ta bude začínat na 35 tisících dolarech, respektive 850 tisíci korunách. Teď to ale vypadá, že novinka nebude mít jednu z výhod, jako její předchůdci.

Podle Elona totiž Model 3, narozdíl od ostatních, dostane pouze omezený počet nabití na Superchargerech, díky kterým je možno Model S a X nabít již do 30 minut. V rámci konfigurace nového vozu bude ovšem možné, jako je tomu u Tesly zvykem, balíček s neomezeným nabíjením přiobjednat.

42-1

Přečtěte si takéFrancouzský miliardář investuje miliardy do bezplatné školy pro vývojáře v Silicon ValleyFrancouzský miliardář investuje miliardy do bezplatné školy pro vývojáře v Silicon Valley

Tesla navíc slibuje, že i přes potencionálně placené nabíjení se cena za jedno nabití nebude ani zdaleka přibližovat tomu, co by za posléze ujetou vzdálenost zaplatili zákazníci u běžných aut. Pokud se na to podíváme z logického pohledu, dává takový krok smysl, je to ovšem jeden z dalších potencionálních důvodů, které mohou další kupující odradit, i přes skvělou cenu.

Musk k tomu v prohlášení podle VentureBeat dodal:

Nejlepší věcí, kterou můžete s elektrickým autem dělat, je ho nabíjet stejným způsobem, jako nabíjíte svůj telefon. Opravdu byste si ho vzali na benzínku? Jeli byste k Superchargeru, ztratili tím přibližně půl hodiny svého času, výměnou za elektřinu v hodnotě 5 dolarů?

teslasupercharger2

Foto: Tesla

Tesla Supercharger

Foto: Tesla Motors

Diskuze (0)

Novinka

Anonym