Elon Musk slíbil, že zvládne podzemním tunelem přepravit cestující z centra Los Angeles na letiště do 8 minut

Michal PtáčekMichal Ptáček

elonmuskxx

Elon Musk

0Zobrazit komentáře

Už nějaký čas podnikatel a vizonář Elon Musk buduje novou společnost The Boring Company, jejímž cílem je do budoucna až desetkrát snížit a zrychlit hloubení tunelů ve městech a následně na tomto systému budovat moderní dopravní infrastruktury. Během včerejšího tradičního proslovu ve vzdělávací instituci Leo Baecka v losangelské čtvrti Bel Air, Musk tento plán opět o něco více rozvedl a posluchačům přinesl několik dalších nových informací.

Šéf Tesly a SpaceX by totiž rád vybudoval expresní podzemní trasu pro přepravu lidí z centra Los Angeles na losangelské letiště (LAX). Tato cesta o délce zhruba 30 km zabere průměrně autem (v případě ideální dopravy) okolo 23-30 minut, ve špičce se však může s přehledem vyšplhat až na 1 hodinu a více. Musk však slibuje, že jeho elektrický podzemní systém, který by měl využívat mimo jiné i součástky z elektromobilů Tesla Model 3, včetně elektromotoru, to samé zvládne za 8 minut, a to při rychlosti 240km/h.

Systém nazvaný jako „Loop“ by měl být vybudován v blízkosti dálnice 405 s tím, že každá přepravní kapsle by zvládla přepravit 16 pasažérů při ceně 1 dolar za pasažéra. Na systému by se pak zásadním způsobem měl kromě The Boring Company podílet i dopravní podnik města Los Angeles, se kterým Musk na svém Twitteru před pár hodinami potvrdil spolupráci.

Ambiciozní přepravní systém není mimochodem jedinou věcí, na které The Boring Company pracuje. Firma má totiž v portfoliu i některé méně tradiční, pro někoho možná až lehce usměvné projekty. The Boring Company totiž nedávno začalo prodávat například plamenomety, dalším plánem je pak prodávat cihly z vytěženého kamene. Ty Musk ukázal právě během svého posledního výstupu v instituci Leo Baecka v Los Angeles.

cihly

Cihly z prezentace Elona Muska

Celé video v angličtině si můžete prohlédnout zde:

Diskuze (0)

Novinka

Anonym