Facebook již brzy umožní zpětné mazaní zpráv mezi uživateli Messengeru

messenger
0Zobrazit komentáře

V reakci na mnoho problémů týkajících se soukromí na Facebooku se nyní vedení společnosti, a především pak zakladatel a CEO Facebooku Mark Zuckerberg, snaží postupně zahlazovat všechny vzniklé problémy a vytvořit v uživatelích znovu pocit důvěry. V nejbližší době by tak Facebook měl mimo desítek dalších změn, jako je nové nastavení soukromí, zákaz využití dat třetích stran pro reklamní účely nebo možnost stažení všech osobních informací, upravit další důležitou funkci.

Facebook totiž zvažuje, že by uživatelům dovolil zpětné mazání zpráv zaslaných přes Facebook Messenger. Nově by tak bylo možné smazat zprávy nejen na své straně, ale i na straně příjemce. Novinka přichází poté, co byl Facebook „načapán“ při mazání všech soukromých zpráv Marka Zuckerberga a několika dalších lidí z vedení.

alzaoffice3

Přečtěte si takéAlza předělá své sídlo v pražských Holešovicích. Investuje do něj 200 milionů korunAlza předělá své sídlo v pražských Holešovicích. Investuje do něj 200 milionů korun

V souvislosti se zprávami nedávno firma oznámila, že automaticky prochází veškeré zprávy uživatelů v Messengeru a snaží se je tak chránit před šikanou, vyhrožováním či nevhodným obsahem. Pokud se nicméně uživatelé nechtějí spoléhat pouze na privátní a šifrované konverzace, které je třeba vytvořit zvlášť od těch běžných, již brzy by se mohli dočkat zásadních změn.

mark

CEO Facebooku Mark Zuckerberg

I když oznámení brzkého zapojení této funkce přišlo až poté, co byl odhalen další z velkých problémů uvnitř Facebooku, oceňuje se, že vůbec přišlo. S podobnou novinkou přišel nedávno také WhatsApp, chatovací služba, která spadá pod Facebook – nově umožňuje mazání zpráv až hodinu poté, co byly odeslány.

Mazání zpráv, ale ne tak rychle

V případě Messengeru není zatím přesněji známo, kdy by se měl aktualizace dočkat, a to především proto, že Facebook musí řešit mimo samotné implementace i další potenciální problémy. Jako například, jak bude Facebook schopen reagovat na nahlášení konverzací souvisejících s trestnými činy, vyhrožováním nebo ilegální aktivitou, jejichž historii může posléze poskytnout policii.

fbmessenger

S největší pravděpodobností tak zprávy sice půjdou zpětně smazat, ale dočasně budou stále uloženy na serverech Facebooku pro podobné využití a po určitém časovém intervalu se trvale vymažou i odtamtud.

Foto: Facebook