Facebook potvrdil, že automaticky kontroluje uživatelům soukromé zprávy v Messengeru

mark2
0Zobrazit komentáře

Příval informací ohledně toho, jak Facebook nakládá se soukromými údaji svých uživatelů, evidentně zdaleka nekončí a po tom, co Facebook zakázal využití dat z aplikací třetích stran pro marketingové účely a po představení vylepšených nástrojů pro kontrolu soukromí, přichází další, ne zcela pozitivní informace. Facebook totiž přiznal, že automaticky skenuje soukromé zprávy v Messengeru.

Konkrétně jeho pokročilý systém umělé inteligence kontroluje, zda si mezi sebou uživatelé neposílají potenciálně nevhodný obsah za pomocí odkazů nebo obrázků podle zásad, které si Facebook stanovil. Potvrdilo to přímo vedení Facebooku zhruba týden poté, co na to narazil jeho CEO Mark Zuckerberg minulý týden v rozhovoru pro server Vox.

o

Přečtěte si takéStartupy, které prošly českým StartupYardem, získaly během 3 měsíců rekordních 3,3 milionu EURStartupy, které prošly českým StartupYardem, získaly během 3 měsíců rekordních 3,3 milionu EUR

Facebook je takto dle svých slov schopen zastavit šíření nepravdivých informací, nevhodné propagandy nebo potenciálního ohrožení života či šikany. I když to Facebook pravděpodobně myslel spíše dobře, než že by chtěl vyloženě špehovat své uživatele, v určitém procentu z nich to může vyvolat nepříjemný pocit.

A smartphone user shows the Facebook application on his phone in Zenica, in this photo illustration

Pokud by se uživatelé přece jen báli o své soukromí, mohou si v Messengeru nastavit šifrování zpráv, které je jinak defaultně vypnuto. Ostatně přímo Zuckerberg by se měl již 11. dubna objevit před Kongresem Spojených států amerických, kde bude podávat vysvětlení k situaci ohledně zneužití dat firmou Cambridge Analytica u možného ovlivnění voleb a také k dalším zásadám soukromí svých uživatelů.

Foto: Facebook