Alza předělá své sídlo v pražských Holešovicích. Investuje do něj 200 milionů korun

alzaoffice3
0Zobrazit komentáře

I když je všeobecně brán jako „sídlo“ Alzy holešovický showroom, kde má firma zároveň největší prodejní plochu a sklad, v Holešovicích vedení a většina zaměstnanců sídlí ještě na jiné adrese. Konkrétně v jedné z budov Hall Office Park, která se má nyní kompletně zrekonstruovat, informuje server iDnes.cz.

Do rekonstrukce dá největší český eshop kolem 200 milionů korun. Hall Office Park společnosti Hall, která spadá pod kyperskou LS Investments, jenž Alzu vlastní, by pak měl celkově zvětšit užitnou plochu z 24 tisíc metrů čtverečních na 28 tisíc, vybudovat menší kavárny či bistra na každém z pater, co-workingové centrum nebo nejrůznější relaxační či sportovní prostory.

fortnitetop

Přečtěte si takéFortnite: hra, která za půl roku zbořila rekordy a vydělává přes 100 milionů dolarů měsíčněFortnite: hra, která za půl roku zbořila rekordy a vydělává přes 100 milionů dolarů měsíčně

Celá rekonstrukce Hall Office Parku by měla proběhnout během následujících zhruba 2 až 5 let a postupně se rozšiřovat. Stávající Hall Office Park na adrese U Pergamenky 1522 vypadá zvenku již trochu zastarale, takže bude rekonstrukce vítaným osvěžením okolního prostoru, kde jinak sídlí další převážně velké korporace. V prostorách Hall Office Park je navíc hned několik dalších známých českých firem, jako například Socialsharks, Footshop.cz nebo Škoda Auto.

alzaoffice

Stávající prostory Alzy v Hall Office Parku

Stávajícím prostorám Alzy dominuje kavárna ve středu, která je centrálním místem pro všechny zaměstnance, jelikož do ní mají v průměru necelých 14 metrů z okolních kanceláří. Kavárna vzhledem připomíná tu, která je k dispozici v holešovickém showroomu pro zákazníky při čekání na výdej zboží.

alzasidlo

Vlevo: kancelářská budova Hall Office Parku. Vpravo: sídlo Alzy

Foto: Alza, Google Street View

Diskuze (0)

Novinka

Anonym