Fintech startup Revolut, který je nově i v Česku, překročil 1 milion aktivních zákazníků

r1
0Zobrazit komentáře

Je to teprve 2,5 roku zpátky, kdy vznikl původně londýnský fintech startup Revolut, s cílem nabídnout alternativu pro běžné banky, zaměřenou převážně na levnější a snadnější převody peněz. Svým zákazníkům Revolut za tu dobu ušetřil na bankovních poplatcích již přes 160 milionů dolarů a nedávno vstoupil se svými službami také do Česka.

Celkově se podařilo Revolutu překonat hranici 1 milionu aktivních uživatelů, s tím, že každý den přibyde zhruba 3000 – 3500 dalších. Ještě před několika měsíci to byla ovšem sotva polovina, což pomohlo k vytvoření již 42 milionů transakcí v hodnotě 6,1 miliard dolarů. Revolut tak zásadně překročil svoji největší konkurenci v podobě startupu N26.

trucktop

Přečtěte si takéTesla ukázala elektrický kamion a novou verzi Roadsteru se zrychlením z 0 na 100 do 2 vteřinTesla ukázala elektrický kamion a novou verzi Roadsteru se zrychlením z 0 na 100 do 2 vteřin

N26 má na trhu pouze 600 tisíc uživatelů s tím, že každý den mu přibývá na 1500 zákazníků a celkový objem transakcí překročil 5,9 miliard dolarů, což je s ohledem na téměř poloviční počet zajímavé číslo. V Česku má pak revolut mezi 5-6 tisíci klienty a chce se do konce letošního roku dostat na dvojnásobek.

rev

Na začátku listopadu navíc Revolut zažádal o evropskou bankovní licenci, která by měla být schválena v první polovině příštího roku. Pro uživatele to znamená mimo nových služeb také dodatečné pojištění vkladů až do výše 100 tisíc eur na osobu.

Foto: Revolut

Diskuze (0)

Novinka

Anonym