Fintech startup Robinhood získává investici ve výši 350 milionů dolarů při valuaci 5,6 miliardy

robinhood

Není to ani rok od doby, co jsme informovali o tom, že jeden z nejrychleji rostoucích amerických fintech startupů Robinhood získal investici, která ho poprvé zařadila mezi miliardové startupy. Nyní Robinhood získává dalších 350 milionů dolarů v Series D, které startup posouvají na hranici 5,6 miliardy dolarů, což ho řadí mezi dvanáct vůbec nejhodnotnějších privátních firem v USA.

Robinhood si získal již více než 4 miliony aktivních uživatelů svojí mobilní aplikací, která nabízí obchodování s akciemi bez poplatků třetím stranám, což při každém obchodu může ušetřit až tisíce dolarů. Oproti tomu nabízí Robinhood placený produkt, jenž umožňuje svým uživatelům využití páky, respektive obchodování s větším množstvím peněz, než mají fyzicky k dispozici.

22C29668-677A-4C26-AA27-80BA42DF6D85

Přečtěte si takéDisney ukázalo výstavbu zábavního komplexu ve stylu Star Wars, do kterého investuje až dvě miliardy dolarů

Necelé dva měsíce zpět startup oznámil podporu kryptoměn, se kterými lze v aplikaci obchodovat podobně jako s akciemi. Během několika prvních dní od oznámení se registrovalo kolem milionu uživatelů – ti po přístupu do aplikace dostanou postupně možnost obchodovat až s 16 různými kryptoměnami. Za rok se tak i díky tomu posunul Robinhood v příjmech a počtu uživatelů na téměř dvojnásobek.

robinhoodcrypto

Americká aplikace na nákup a prodej akcií Robinhood nedávno spustila podporu obchodu s kryptoměnami

Robinhood se dokázal rychle přesunout do profitu a nyní se naplno soustředí na expanzi do dalších amerických států a potenciálně i mimo hranice USA. Většina oznámení firmy navíc proběhla takovým způsobem, že se staly novinky okamžitě virální bez zásadních nákladů na reklamu, což startupu společně s relativně malým týmem dává větší prostor pro rozvoj.