Fintech startup Robinhood získává investici ve výši 350 milionů dolarů při valuaci 5,6 miliardy

robinhood
0Zobrazit komentáře

Není to ani rok od doby, co jsme informovali o tom, že jeden z nejrychleji rostoucích amerických fintech startupů Robinhood získal investici, která ho poprvé zařadila mezi miliardové startupy. Nyní Robinhood získává dalších 350 milionů dolarů v Series D, které startup posouvají na hranici 5,6 miliardy dolarů, což ho řadí mezi dvanáct vůbec nejhodnotnějších privátních firem v USA.

Robinhood si získal již více než 4 miliony aktivních uživatelů svojí mobilní aplikací, která nabízí obchodování s akciemi bez poplatků třetím stranám, což při každém obchodu může ušetřit až tisíce dolarů. Oproti tomu nabízí Robinhood placený produkt, jenž umožňuje svým uživatelům využití páky, respektive obchodování s větším množstvím peněz, než mají fyzicky k dispozici.

22C29668-677A-4C26-AA27-80BA42DF6D85

Přečtěte si takéDisney ukázalo výstavbu zábavního komplexu ve stylu Star Wars, do kterého investuje až dvě miliardy dolarůDisney ukázalo výstavbu zábavního komplexu ve stylu Star Wars, do kterého investuje až dvě miliardy dolarů

Necelé dva měsíce zpět startup oznámil podporu kryptoměn, se kterými lze v aplikaci obchodovat podobně jako s akciemi. Během několika prvních dní od oznámení se registrovalo kolem milionu uživatelů – ti po přístupu do aplikace dostanou postupně možnost obchodovat až s 16 různými kryptoměnami. Za rok se tak i díky tomu posunul Robinhood v příjmech a počtu uživatelů na téměř dvojnásobek.

robinhoodcrypto

Americká aplikace na nákup a prodej akcií Robinhood nedávno spustila podporu obchodu s kryptoměnami

Robinhood se dokázal rychle přesunout do profitu a nyní se naplno soustředí na expanzi do dalších amerických států a potenciálně i mimo hranice USA. Většina oznámení firmy navíc proběhla takovým způsobem, že se staly novinky okamžitě virální bez zásadních nákladů na reklamu, což startupu společně s relativně malým týmem dává větší prostor pro rozvoj.