Forejtova mekáčová lavina se řítí dál. Ve videu Bageterie Boulevard si z něj utahuje youtuber Mikýř

Česká síť občerstvení ráda staví na humoru a parodii, tentokrát si vzala na paškál šéfkuchaře rapujícího pro McDonald’s.

Luboš KrečLuboš Kreč

bb_mikyr-1

Foto: Bageterie Boulevard/CzechCrunch

Řetězec Bageterie Boulevard angažoval influencera Martina Mikysku aka Mikýře

0Zobrazit komentáře

Přemek Forejt, Jiří Burian alias Kapitán Demo a McDonald’s uhranuli český internet reklamním klipem a songem Mc’n’Roll. Ten už na YouTube nasbíral přes 300 tisíc zhlédnutí, vyvolal vášnivé diskuze a také vyprovokoval konkurenci. Řetězec Bageterie Boulevard angažoval influencera Martina Mikysku aka Mikýře a natočili parodické video.

Spot měla na starost agentura Engineroom, která spadá do impéria podnikatele Tomáše Vondráčka, jenž se proslavil organizací dálničního hackathonu. Studio je součástí jeho agentury WMC Grey. Video je dlouhé něco přes minutu a Mikýř si v něm utahuje z Forejta, který v kampaních McDonald’s vystupuje jako kontrolor kvality.

Mikyska se pro potřeby reklamy na bageterie přejmenoval na Morejta, což je další zřejmý šťouchanec do šéfkuchaře Forejta, který je hlavní hvězdou klipu prodejce hamburgerů a hranolek. „Pro spolupráci jsem se rozhodl kvůli tomu, že Bageterie Boulevard je sympatická česká firma… a já nerozumím tomu, co je to brambora,glosuje Mikyska hned v úvodu videa. Utahuje si tak z toho, že Forejt má oficiálně pro McDonald’s zvýšit povědomí i o bramborách.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Mini snímek byl na sociální sítě uveden 18. srpna, primárně je určen pro TikTok a Instagram, šíří se například i po LinkedInu. „Bageterie Boulevard je klient, který se nebojí vystoupit z davu a rychle reagovat. Propojením s influencerem Martinem Mikyskou vznikla neotřelá kampaň,” řekla ke spolupráci Kristýna Osúchová, influencer manažerka za WMC Grey, která pro tým Engineroom spolupráci s Mikyskou zajistila.

Pro Bageterii Boulevard tohle ale není až tak překvapivý krok, ve svých reklamách se často strefovaly do aktuálního dění. V restauracích svého času například firma rozdávala letáky, kde parodovala události z politiky a z byznysu a do komických kontextů zasazovala kontroverzní postavy jako Ivo Rittig nebo Marek Dalík.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Bageterie Boulevard (@bageterieboulevard)

Videoklip k písni, kterou pro Mekáč pomáhal vytvořit Jiří Burian, jenž na sebe nedávno upozornil v kampani Lidlu se svým alteregem Kapitánem Demo, už stihl vyvolat i diskuzi o plagiátorství. Klip, v němž Forejt rozehrává různé potraviny, se výrazně inspiroval u propagačního snímku na německý obchodní řetězec Edeka.

Mikýř, který se do Forejta a McDonald’s v barvách Bageterie Boulevard naváží, patří k nejvlivnějším postavám českého internetu. Jeho kanál Mikýřova úžasná pouť internetem sleduje na YouTube 250 tisíc lidí, patří zároveň k nejsledovanějším postavám webové stanice Mall TV. Získal několik cen Křišťálová lupa, vyhrál titul osobnost roku v soutěži WebTop100. Satiricky ve svých videích komentuje dění na internetu, naposledy si vzal na paškál třeba údajnou investiční krypto platformu Xixoio.

Seriálový hit Netflixu Sandman dostal bonusový díl. Ukazuje svět, kde vládnou kočky

První část nového dílu je nádherně animovaná, jeden z hlasů v ní namluvil tvůrce Sandmana Neil Gaiman. Ten chtěl bonus vydat až rok po premiéře.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

the-sandman-netflix-dream-of-thousand-cats

Foto: Netflix

V bonusové epizodě seriálu Sandman světu vládnou kočky

0Zobrazit komentáře

Před dvěma týdny na Netflixu vyšel Sandman, televizní adaptace stejnojmenného komiksu Neila Gaimana. Temná fantasy pohybující se na hraně reality a snu diváky po celém světě podle očekávání zaujala. A stále se drží na vrcholu sledovanosti. K velkému překvapení ale Netflix teď vydal bonusovou epizodu seriálu, která se vydává velice zajímavým směrem.

Sandman se odehrává ve světě, jemuž od počátku věků vládne sedm mocných bytostí, souhrnně známých jako Věční. Jedna z nich, Sen nebo také Morfeus, je počátkem 20. století uvězněn černou magií a když se po více než sto letech osvobodí, musí znovu nastolit pořádek ve svém království snících. Pohybuje se přitom mezi lidským a svým fantastickým prostředím.

Celý seriál je klasicky hraný, byť vzhledem ke svému tématu obsahuje mnoho vizuálních efektů. Nová jedenáctá epizoda naproti tomu přináší dvě části s názvy Sen o tisíci kočkách a Kalliopé. První z nich je kompletně animovaná. Jinak by dost dobře ani nemohla vzniknout, představuje totiž psychedelický příběh kotěte, které se na prvním setkání s dospělými kočkami dozví o zcela jiném rozložení světa, v němž lidé nebyli dominantní druh.

„Snažili jsme se, aby animované zpracování Snu o tisíci kočkách bylo co nejpodmanivější a nejhypnotičtější. Využili jsme k tomu kouzla skutečných olejomaleb na plátně,“ řekl režisér první části bonusové epizody Hisko Hulsing. „Zkombinovali jsme malby s klasicky kreslenou 2D animací, založenou na realistické 3D animaci telepatických koček. Chtěli jsme tím vytvořit svět jako z psychedelického tripu, který působí realisticky i snově zároveň,“ pokračoval.

Na Snu o tisíci kočkách je vedle samotného zpracování a děje zajímavé také hvězdné obsazení. Postavy namluvili Tom Sturridge, tedy představitel hraného Morfea, a dále James McAvoy, Michael Sheen, Sandra Oh známá z Chirurgů, možná nejznámější představitel Doctora Who David Tennant, tvůrce předlohy Neil Gaiman a mnoho dalších.

Druhá část bonusové epizody, Kalliopé, už má konvenčnější obsazení i klasicky hrané zpracování, představuje ale neméně zajímavý příběh. Hlavním hrdinou, resp. spíše antihrdinou, je spisovatel potýkající se s nedostatkem inspirace. Od staršího kolegy se mu podaří získat uvězněnou múzu Kalliopé, která mu slouží jako nekonečný zdroj nápadů. Tou dobou se osvobodí Sen s blízkým vztahem k múze a rozhodne se jí pomoci.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

A proč vlastně vznikla bonusová epizoda s těmito příběhy? Tvůrci tím v zásadě kopírují formát původní komiksové série, kde jsou mezi souvislým příběhem roztroušena samostatná vydání s vlastním dějem, který nějakým způsobem rozšiřuje svět Sandmana.

„Jedenáctá epizoda je náš dárek fanouškům,“ řekl šéf amerického fikčního obsahu Netflixu Peter Friedlander pro server Variety. „S překvapením ve formě bonusové epizody jsme počítali od začátku projektu a bylo pro nás důležité to udělat tak, aby kapitoly ctily původní předlohu a výjimečnou vizi Neila Gaimana,“ dodal.

Gaiman chtěl bonusovou epizodu původně vydat rok po premiéře první řady kvůli očekávání, že složité natáčení s rozsáhlými vizuálními efekty může znamenat dvouletou pauzu mezi sezónami. Nakonec se ale plány změnily. Netflix pokračování seriálového Sandmana prozatím neschválil, vzhledem k velkému diváckému zájmu i dobrým ohlasům by nicméně bylo překvapivé, kdyby se tak dříve nebo později nestalo.

Každý pátek vám ukážeme nové filmy, seriály a tipy, co sledovat nejen o víkendu.

Newsletter Watch | Poslední vydání