Fotbalová Sparta založila vlastní profesionální esport tým pro hru FIFA

Michal PtáčekMichal Ptáček

sparta

Fotbalová Sparta se pouští do esportu

0Zobrazit komentáře

Esporty jsou bezpochyby obrovským fenonémen několika posledních let. Z původně čistě geekovské zábavy se totiž stal regulérní byznys, ve kterém se ročně protočí vyšší stovky milionů dolarů, navíc každý rok o desítek procent roste. Po celém světě tak vznikají profesionální esport týmy, jejichž úkol je jediný: neustále se zlepšovat v konkrétní hře, obrážet svět a díky získaným zkušenostem vyhrávat finančně stále lukrativnější esport turnaje.

Do světa esportu se nyní pouští i nejslavnější český fotbalový klub AC Sparta Praha, který na svém novém esport webu představil vlastní progamingový tým pro hru FIFA. Ten bude Spartu reprezentovat například na zahraničních turnajích FIFA eWorld Cup, kde se bude utkávat s týmy zahraničních fotbalových velikánů.

Své profesionální týmy pro hraní počítačových či konzolových her totiž mají například anglický Manchester City, italský AS Řím, holandský Ajax Amsterdam a mnoho dalších světových klubů. Hlavním partnerem esport týmu Sparty je nejstarší tuzemská gaming organizace eSuba, která Spartě dodala i vlastní profesionální hráče.

sparta1

Nově spuštěný esport web Sparty

„Esport je obor, který se rychlým tempem rozjíždí po celém světě a jeho důležitou součástí jsou i fotbalové kluby. Chceme, aby Sparta v tomto odvětví, podobně jako v mnoha dalších, udávala v rámci České republiky trend. Právě proto jsme se rozhodli založit svůj profesionální tým, který nás bude reprezentovat na domácích i světových turnajích,“ říká marketingový ředitel AC Sparta Praha Kamil Veselý.

Český fotbalový gigant nicméně hledá další hráče, kteří ho budou reprezentovat, a pro tyto potřeby pořádá ve hře FIFA 19 na konzoli PlayStation 4 kvalifikační turnaj, jehož vítěz dostane profesionální smlouvu a stane se tak pevnou součástí sparťanského FIFA týmu. Podmínky jsou poměrně jednoduché: stačí být občanem České nebo Slovenské republiky, být starší patnácti let a vyplnit přihlášku do turnaje, jehož kvalifikace proběhne ve dnech 7., 10. a 13. října.

Abu Dhabi Formula One Grand Prix

Přečtěte si takéPavel Turek: Esport aneb od zábavy pro geeky k miliardovému byznysuPavel Turek: Esport aneb od zábavy pro geeky k miliardovému byznysu

Druhou, finálovou částí kvalifikace je offline turnaj za účasti 16 nejlepších hráčů vzešlých z kvalifikací a z obdržených divokých karet. Finálový turnaj bude odehrán na stadionu Sparty v GENERALI Areně v druhé polovině října. Zájemci se mohou přihlásit zde.

„Víme, že videohry jsou důležitou součástí života mnoha našich mladších fanoušků a chceme s tím pracovat. Proto nabízíme všem sparťanům možnost zapojit se do unikátního kvalifikačního turnaje. Vítěz, který z něj vzejde, pak bude nosit rudý dres a podepíše se Spartou oficiální smlouvu,“ dodává marketingový ředitel Sparty Kamil Veselý.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym