Furiosa se chystá dobýt Pustinu i kina. Vyšel trailer prequelu Šíleného Maxe: Zběsilé cesty

Příští rok se do kin chystá Furiosa s Anyou Taylor-Joy. První trailer teď ukazuje, jak naváže na oceňovaného Šíleného Maxe: Zběsilou cestu.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

furiosa-anya-taylor-joy-2

Reprofoto: Warner Bros. Pictures/YouTube

Anya Taylor-Joy ve filmu Furiosa: Sága Šíleného Maxe

0Zobrazit komentáře

Je tady první upoutávka k Furiose, filmu, který rozšiřuje postapokalyptickou sérii okolo Šíleného Maxe. Slibuje velké věci. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Šílený Max: Zběsilá cesta byl v roce 2015 nejen velkolepým návratem celé série, ale prakticky hned se zařadil mezi nejlepší filmy akčního žánru, co kdy vznikly. Trvalo to dlouho, ale po osmi letech dostáváme první bližší pohled na připravovaný prequel s názvem Furiosa. Ačkoliv to novinka nemá v názvu, dvouapůlminutový trailer vydaný v noci na pátek jasně slibuje další zběsilou jízdu.

Jak napovídá název, Furiosa se poprvé zcela obejde bez postavy, kterou si zahráli Mel Gibson či Tom Hardy. Snímek má pouze podtitul „Sága Šíleného Maxe“. Furiosa je známá jako jedna z hlavních postav Zběsilé cesty, kde jí patřila role válečné vůdkyně. Nový film nás zavede do jejích mladších let. Žije v jedné z posledních oáz zničeného světa s názvem Green Place, je ale násilně unesena velkým motorkářským gangem vedeným Dementem s tváří Chrise Hemswortha.

Furiosa má ale duši i schopnosti bojovnice, a pouští se proto do bitvy o svoji svobodu a možnost vrátit se zpět domů. Náročnější cíl je ale těžké si představit – nejen že mezi ní a Green Place leží vyprahlá Pustina, skupina Dementa vstoupí do konfliktu s Immortanem Joem.

Hlavní roli ve filmu, který do kin dorazí 23. května příštího roku, ztvárnila Anya Taylor-Joy, hvězda minisérie Dámský gambit a jedna z nejzajímavějších mladých tváří Hollywoodu. První trailer Furiosy přitom demonstruje, že její charisma by mělo v novince skvěle fungovat.


Co ukazují trailery

Sněžné bratrstvo

Sněžné bratrstvo představuje skutečný příběh letu 571 z roku 1972, který se zřítil v srdci pohoří Andy. Přežilo pouze 29 z 45 členů ragbyového týmu na palubě, a ti museli zcela nepřipravení čelit extrémním podmínkám v divoké přírodě.


Co hýbe světem filmu a televize

První pohled na seriál Fallout

Příští rok v dubnu na obrazovky zamíří hraná adaptace slavné postapokalyptické herní série Fallout. A podle všeho nepůjde o žádnou polovičatou snahu jen vytěžit známou značku, projekt totiž mají na starosti Jonathan Nolan a Lisa Joy, tvůrci oceňovaného sci-fi Westworld a scénářů k filmům jako Interstellar nebo Temný rytíř. Amazon, který seriál produkuje, teď zveřejnil sérii záběrů a detaily k ději – vše jsme shrnuli v článku.


Co si pustit

Doručovací služba čarodějky Kiki

KVIFF.TV  |  Fantasy  | 1989  |  103 min.  |  ČSFD

witch-kiki-ghibli

Reprofoto: Aerofilms/YouTube

Doručovací služba čarodějky Kiki

V kinech lze právě zhlédnout nejnovější snímek japonského režiséra Hajaa Mijazakiho Chlapec a volavka, který nás v redakci nadchl. Na doma bychom ale doporučili také jeden z jeho starších počinů, který sleduje malou čarodějku na svých prvních samostatných krůčcích životem. Jelikož Kiki dokáže létat na koštěti, založí si doručovací službu, aby si sama vydělala na živobytí. Je to jeden z nejkouzelnějších příběhů o dospívání, jaký kdy uvidíte.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym