Herec Robert De Niro plánuje v New Yorku vybudovat unikátní filmové studio za 400 milionů dolarů

Michal PtáčekMichal Ptáček

de-niro-nyc-1

Foto: BIG

Výstavba moderního filmového komplexu v New Yorku má začít příští rok

0Zobrazit komentáře

Ačkoliv americký herec, producent a režisér v jedné osobě Robert De Niro oslavil v srpnu tohoto roku 76 let, neznamená to, že by plánoval zvolnit ve svém pracovním tempu. Ostatně jen letos zamíří do kin filmové snímky The Irishman a Joker, ve kterých se De Niro objevil, a neméně aktivní je i na byznysovém poli.

De Niro se totiž společně se svým synem, developerskou společností Wildflower Development Group a architekty z dánské Bjarke Ingels Group chystá na ambiciozní výstavbu masivního kreativního hubu, který by měl vyrůst v newyorské čtvrti Queens. Na ploše 55 tisíc metrů čtverečních chce nabídnout moderní prostory pro tvorbu a postprodukci filmů a seriálů, ale také stále využívanější virtuální a rozšířené reality.

robert-de-niro

Foto: Reprofoto Warner Bros/YouTube

Americký herec Robert De Niro

Součástí objektu, jehož výstavba vyjde investory na 400 milionů dolarů (v přepočtu 9,4 miliardy korun), budou produkční studia, komplex moderních kanceláří, jevišť a také přírodní komunitní zóny pro vzájemné potkávání se s ostatními lidmi z filmové branže.

„Toto studio je další důkazem velké síly a budoucnosti newyorského filmového průmyslu. Jeho dokončení zajistí, že nastupující newyorská generace producentů, režisérů a scenáristů bude hrát zásadní roli ve filmovém průmyslu,“ řekl De Niro ve svém oficiálním prohlášení.

deniro-irishman

Přečtěte si takéRobert De Niro v nejlepší formě. Netflix ukazuje celý trailer na Scorseseho gangsterku The IrishmanRobert De Niro v nejlepší formě. Netflix ukazuje celý trailer na Scorseseho gangsterku The Irishman

Pro město New York jako takové se mimo jiné jedná o další potvrzení pozitivního trendu, kterým tato americká metropole prochází. V posledních letech se totiž New York stal díky atraktivním státním pobídkám stále zajímavější destinací pro filmaře. Ti mají možnost využít benefit v podobě třicetiprocentní daňové úlevy na filmovou produkci a této výhody s radostí využívají, například na úkor konkurenční Kalifornie, respektive Hollywoodu.

de-niro-nyc-2

Foto: BIG

Navrhovaná podoba exteriéru filmového komplexu

Od roku 2004, kdy byl program uveden do praxe, produkční společnosti v New Yorku utratily 33 miliard dolarů a dle statistik vygenerovaly přes 1,8 milionu pracovních příležitostí. A jejich počet by se měl s plánovanou výstavbou produkčního komplexu ještě navýšit. Po jeho dokončení by zde totiž mělo vzniknout okolo dalšího tisíce nových pracovních míst.

Pokud vše schválí rada města, začít stavět by se mělo už začátkem příštího roku.

de-niro-nyc-3

Foto: BIG

Lobby