HubHub v Praze otevírá druhý coworking. V Paláci ARA nabídne 5 pater a 2 700 metrů čtverečních

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

hubhub-palac-ara_1-min

Foto: HubHub

HubHub Palác ARA

0Zobrazit komentáře

V samotném centru Prahy se otevírá další coworkingové centrum. Na svědomí ho má HubHub mezinárodního poskytovatele pracovních prostor HB Reavis, který loni otevřel první pobočku Na Příkopě 14. Druhý coworking nyní otevírá opět přímo v srdci hlavního města, když se nastěhoval do nově zrekonstruovaného Paláce ARA vedle Jungmannova náměstí. Vzdálenost mezi oběma pobočkami je tak pouhých 500 metrů.

Funkcionalistický Palác ARA, dříve obchodní dům Perla, na adrese Perlová 5 prošel v posledních měsících kompletní rekonstrukcí a HubHub se rozprostře hned na pěti jeho podlažích. Na 2 700 metrech čtverečních nabídne přes 350 pracovních míst, a to jak v samostatných kancelářích, tak ve flexibilních prostorách, k nimž je přístup 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

hubhub-palac-ara_5-min

HubHub Palác ARA

HubHub tak pokračuje v poměrně rychlé expanzi na českém trhu. Pár měsíců po otevření totiž letos v březnu rozšířil svůj první coworking o další patro a nyní přidává celou novou budovu. Dohromady mají oba coworkingy rozlohu 6 200 metrů čtverečních, což z HubHubu dělá největší coworkingový prostor pod jednou značkou v Praze.

Také v Paláci ARA bude HubHub otevřen jak freelancerům a startupům, tak rovněž větším týmům i specializovaným projektům. Jedním z prvních členů nového prostoru v centru Prahy, kde je ze střechy nádherný výhled jak na historické centrum města, tak i na Pražský hrad, je americká společnost Workday, kterou do Prahy přilákala akvizice českého startupu Stories.

dusan-zabrodsky-rockaway

Přečtěte si takéJak se Rockaway vyplatila investice na ksicht aneb příběh o startupové jízdě s českým Brand EmbassyJak se Rockaway vyplatila investice na ksicht aneb příběh o startupové jízdě s českým Brand Embassy

„Od akvizice společnosti Stories jsme zdvojnásobili tým a hledali jsme flexibilní prostor v historickém centru Prahy, kde sídlí i další technologicky zaměřené firmy,“ říká Vojta Roček, Augmented Analytics Director společnosti Workday, který se se svým týmem v Praze specializuje na strojové učení a data science. V prvním HubHubu Na Příkopě zase sedí například česko-americký Productboard či estonský Pipedrive, který se svým vývojem zavítal do Česka loni.

hubhub-palac-ara_2-min

HubHub Palác ARA

Interiéry si v novém HubHubu Palác ARA vzali na starost architekti ze Studia Reaktor a celé jedno podlaží využili jako velký eventový prostor pro interní i externí akce až pro 120 lidí. Architekti jinak hledali inspiraci v historii celé budovy, která od svého dokončení ve 30. letech 20. století dlouho plnila funkci obchodního domu.

HubHub navíc neroste jen v Česku. Skupina HB Reavis, která založila coworkingovou značku před třemi lety, působí také v Bratislavě, Varšavě, Budapešti a Londýně a právě v posledních třech zmíněných městech se nedávno rovněž otevřely nové pobočky. Celkem má coworkingová síť HubHub osm lokalit v pěti zemích a dohromady má více než 1 400 členů, kteří se mohou mezi jednotlivými pobočkami přesouvat.

hubhub-palac-ara_3-min

HubHub Palác ARA

hubhub-palac-ara_4-min

HubHub Palác ARA

hubhub-palac-ara_6-min

HubHub Palác ARA

hubhub-palac-ara_7-min

HubHub Palác ARA

Diskuze (0)

Novinka

Anonym