Instagram překročil magickou hranici 500 milionů uživatelů

instagram
0Zobrazit komentáře

Populární sociální síť na sdílení fotek a krátkých videí, Instagram, dnes dosáhla dalšího zásadního milníku a překročila tak magickou hranici 500 milionů uživatelů. O to zajímavější je fakt, že posledních 100 milionů přibylo jen od září minulého roku, kdy se Facebook začal své fotografické platformě věnovat naplno. Instagram se tak může pochlubit ještě o kus lepším číslem, než Twitter, který se ustálil na 320 milionech měsíčních uživatelů.

O tom, že je aplikace oblíbená celosvětově svědčí fakt, že 80 % všech, dnes již 300 milionů aktivních uživatelů denně, žije mimo USA, které tvoří „pouze“ pětinu denních konzumentů aktualizací fotek všech možných i nemožných věcí.  Jediná věc, která firmě mírně kazí oslavy je fakt, že se postupně zpomaluje počet denně sdílených obrázků. Zatímco při 300 milionech uživatelů jich přibývalo až 70 milionů denně, nyní je to při skoro dvojnásobném počtu denně pouze 90 milionů – uživatelé si zároveň stále častěji stěžují na falešné profily a spam.

avast

Přečtěte si takéČeský Avast vytvořil aplikaci, která vyřeší váš problém s přeplněnou fotogalerií a místem v iPhonuČeský Avast vytvořil aplikaci, která vyřeší váš problém s přeplněnou fotogalerií a místem v iPhonu

Instagram byl za poslední rok velmi progresivní, uvedl například nový partnerský program, prodloužil reklamní videa na 60 sekund, zavedl interaktivní reklamní obrázky, začal zobrazovat počty shlédnutí u videí k jednoduššímu cílení reklam, dosáhl 200 tisíc inzerentů nebo výrazně omezil aplikace třetích stran.

Poslední novinkou je spuštění firemních profilů, které mají k dispozici ruzné obchodní analýzy s možností okamžitě změnit post na reklamní formát. Bude tak velmi zajímavé sledovat, jak se uživatelé poperou se změnou klasicky založeného feedu na nový, algoritmicky řazený, který Instagram nedávno spustil.