Investigativní novinář Josef Klíma míří do Televize Seznam. Se svým týmem chystá nový pořad

Jiří SvobodaJiří Svoboda

klima
0Zobrazit komentáře

Do stále se rozšiřujícího mediálního domu českého internetového giganta Seznam míří další významná personální posila. Vedle špiček jako jsou Filip Horký, Jindřich Šídlo, Sabina Slonková či Jiří Kubík, se k týmu Televize Seznam připojí investigativní novinář Josef Klíma.

Jak uvádí tisková zpráva, do Seznamu přejde Josef Klíma se svým týmem a kromě nekalých praktik a zločinů by se měl zaměřit i na několik neznámých historických kauz. Poprvé by se jeho nový pořad měl objevit na Televizi Seznam už na konci léta a jak pro CzechCrunch potvrdila mluvčí Seznamu Hana Holubová, bude dostupný také na internetové platformě Seznam Zprávy.

founders_airbnb_1

Přečtěte si takéMiliardový startup Airbnb by měl být již za rok připraven k oficiálnímu vstupu na burzuMiliardový startup Airbnb by měl být již za rok připraven k oficiálnímu vstupu na burzu

Josef Klíma přistupuje k nové práci s úsměvem a na novou výzvu se těší. Seznam také označil za mediální dům, což je směr kterým se společnost ubírá čím dál tím více.

„Připadám si, jako bych se vrátil o dvacet let zpátky a chystal pořad v nové, ještě se vyvíjející, televizi. Jen tělo mi úměrně k tomu pocitu nemládne,” říká Josef Klíma a dodává: „Navíc jdu do televize, kde pracují lidé, kterých si profesně vážím. Sabina Slonková, Jiří Kubík, Jindřich Šídlo, Janek Rubeš a mnozí další jsou pro mě jednoznačným důkazem o kvalitě mediálního domu Seznam.cz.“

seznam1

Kanceláře Seznamu na pražském Andělu

Klíma zatím není specifický ohledně detailů nového pořadu, uvedl však že již v prvních dílech se objeví reportáže z případů, kdy viníci těžkých zločinů vyvázli bez trestu a nebo příběhy nevinných lidí, kteří byli naopak neprávem potrestáni. Nový formát by zároveň měl být rychlejší, více informativní a vizuálně zajímavý.

Investigativní matador

Klíma je držitelem Ceny Ferdinanda Peroutky a má za sebou další úspěchy včetně několika publikací, ze kterých se staly náměty pro filmy a seriály (Expozitura, Atentát, Reportérka). Sám pak napsal několik televizních scénářů. Ve své novinářské činnosti pak pomohl založit časopis Reflex, kde zastával pozici šéfreportéra. Na televizi Nova dlouho působil v pořadu Na vlastní oči, na konkurenční Primě měl následně pořad Očima Josefa Klímy, avšak právě s Primou se rozhodl ke konci května ukončit spolupráci.

jakub-unger

Jakub Unger, ředitel Divize Zpravodajství a TV Seznamu

„Josef Klíma a jeho tým reportérů velmi dobře zapadá do vize, kterou se snažíme naplňovat od vzniku projektu Seznam Zprávy. Chceme být pro lidi zdrojem původního, kvalitního českého zpravodajství. Věříme na nezávislost. Od první schůzky s Josefem bylo jasné, že to vidíme stejně,“ uvedl Jakub Unger, ředitel Divize Zpravodajství a TV Seznamu.

Tajemná konkurence z Mall Group

Na pole internetových mediálních projektů se také za významné personální podpory připojila Mall Group se svou televizí. Zde naopak Seznam.cz ztrácel známé tváře z platformy Stream.cz, jako jsou Pavel Zuna, Roman Vaněk či dramaturg Martin Krušina. Ve svém prvním pravidelném pořadu, které Mall.TV spustila tuto neděli, se představil mimo jiné i komik Michal Suchánek. Jak však společnost uvádí na nové doméně, do podzimu bude vysílat pouze na Facebooku a Instagramu.

Nový pořad Mall.TV

Foto: Seznam.cz, Mall.cz

Diskuze (0)

Novinka

Anonym