Jeden z thrillerů roku? Vychází druhá řada Tokyo Vice a vydává se ještě hlouběji do světa Jakuzy

Tokyo Vice sleduje amerického novináře působícího v Japonsku, který sleduje organizovaný zločin. Na HBO Max právě vychází druhá řada seriálu.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

tokyo-vice-season-2-hbo-max-2

Reprofoto: Max/YouTube

Druhá řada seriálu Tokyo Vice

2Zobrazit komentáře

Na HBO Max právě vychází pokračování chváleného kriminálního thrilleru Tokyo Vice. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Tokyo Vice vychází ze skutečných událostí, přičemž sleduje mladého amerického novináře Jakea Adelsteina, který se koncem 90. let vydal plnit svoje žurnalistické sny do Japonska. Adelstein se zde stane investigativním reportérem prestižních novin Meicho Shimbun, vůbec prvním, který není Japonec. Co víc, zatímco jeho kolegové sledují každodenní dění a menší případy kriminality, on se náhodou dostane ke zločinu spáchanému Jakuzou.

První řada seriálu, vydaná loni, sleduje, jak Adelstein postupně proniká do hlubin podsvětí a nakonec se dostane až k detektivovi Hirotovi Katagirimu, který má vazby v nejvyšších kruzích mafie, aby dokázal udržet pořádek. Situace se ale – i s přičiněním mladého novináře – samozřejmě zvrhne. Oba nakonec čelí ohrožení života.

Právě v tomto bodě začíná druhá řada, jejíž první díl vyšel tento čtvrtek. Katagiri dostal od Jakuzy důrazný zákaz se jakkoliv plést do jejích věcí pod hrozbou vyvraždění jeho rodiny, a tak nespí, je ve velkém stresu a neustále se ohlíží přes rameno. Adelstein mezitím sleduje další případy organizovaného zločinu. Seriál sleduje také další postavy, hostesku z nočního klubu Samanthu, člena Jakuzy Akiru Sata, pochybujícího o svém poslání, nebo zkorumpovaného policistu Hideakiho Ita.

Pokračování Tokyo Vice zatím sbírá velice dobré recenze, které popisují, jak nás příběh vtahuje čím dál hlouběji do japonského kriminálního podsvětí a činí tak s propracovaným vizuálním stylem i psychologií hrdinů. Novinka je dostupná na HBO Max s epizodami vydávanými týdně.


Co ukazují trailery

Tiché místo: První den

Tiché místo představilo hororový svět, v němž ti, co dělají hluk, zemřou. Pokračování nabídlo strhující prolog, odehrávající se v počátcích mimozemské invaze, ale o jejích okolnostech jsme se moc nedověděli. Právě to slibuje prozkoumat novinka Tiché místo: První den.


Co hýbe světem filmu a televize

Disney+ zakročí proti sdílení hesel

Netflixu zakročení proti sdílení hesel vychází a hlásí vysoké přírůstky předplatitelů. Jak se tedy dalo očekávat, stejnou strategii plánuje zavést i Disney+. Přesněji řečeno, už chvíli platí v Kanadě a pro nové předplatitele ve Spojených státech, od 14. března pak bude platit v USA i pro stávající uživatele. Jeden placený účet tak lze používat jen v jedné domácnosti. Éra, kdy jedny přístupové údaje mezi sebou sdílelo několik kamarádů, aby ušetřili, nejspíš definitivně končí. Více zde.


Co si pustit

Všechno, všude, najednou

Netflix  |  Sci-Fi  |  2022  |  139 min.  |  ČSFD

everything-everywhere

Reprofoto: A24/YouTube

Film Všechno, všude, najednou

Chudá majitelka prádelny jednoho dne zjistí, že existuje multiverzum, ona jím dokáže cestovat a je jeho jedinou šancí na záchranu. Všechno, všude, najednou je výbuchem kreativity a loňským vítězem sedmi Oscarů, včetně toho za nejlepší film. Teď si nezávislý hit, kombinující zběsilé sci-fi, komedii, drama i filosofická poselství, mohou pustit i uživatelé Netflixu.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.