Disney+ v Americe od března zatočí se sdílením hesel. Chce tak získat uživatele po vzoru Netflixu

Největší streamovací platformě zakročení proti sdílení účtů přineslo více předplatitelů. Zpřísňování pravidel tak zavádí i konkurence.

Jiří BlatnýJiří Blatný

baby-yoda-2

Foto: Disney

Baby Yoda z jednoho z nejoblíbenějších seriálů na Disney+ The Mandalorian

0Zobrazit komentáře

Tento krok se už nějakou dobu očekával. Podobně jako streamovací konkurence si i Disney+ došlápne na sdílení hesel, kdy dotyčný platí pouze za jeden účet, ale dívají se přes něj na filmy a seriály i jeho známí. Opatření už platí v Kanadě, Spojené státy se ho v plné podobě dočkají od března.

Změny v podmínkách Disney+ podle serveru The Vergeplatí pro nové zákazníky ve Spojených státech, stávajících předplatitelů se budou týkat od 14. března. Lze navíc očekávat, že se restrikce rozšíří i do dalších zemí včetně Česka, jen zatím není jasné kdy. Když pravidla ohledně sdílení přístupových údajů zpřísňoval Netflix, zaváděla se také postupně ve vlnách v různých regionech.

„Přidáváme omezení týkající se sdílení vašeho účtu mimo vaši domácnost,“ vysvětluje služba v e-mailu zaslaném americkým divákům. Zpráva dále uvádí, že platforma může analyzovat používání účtů, aby zjistila, zda uživatelé nová pravidla dodržují. Neuvádí však podrobnosti o tom, jak konkrétně zjistí, kdo se je snaží obejít. Disney+ mělo podle webu Statista v posledním kvartálu loňského roku celosvětově 150,2 milionu předplatitelů.

Několik dnů před Disney+ navíc poslala upozornění na zpřísnění pravidel pro přihlašování i streamovací služba Hulu, kterou od roku 2019 většinově vlastní Walt Disney Company a v současnosti jedná o odkupu dalšího podílu. Streamovací služba nabízející superhrdiny od Marvelu, animáky nebo kompletní Star Wars se má také v březnu s Hulu spojit do jedné aplikace. Disney+ po loňském zvýšení cen přišlo v USA a Kanadě o 1,3 milionu předplatitelů, zatímco Hulu přibylo 1,2 milionu členů, píše The Verge.

Walt Disney Company už opatření proti sdílení hesel pro Disney+ zavedla loni v listopadu v Kanadě. Firma se ze své streamovací služby snaží udělat jeden z hlavních pilířů svého byznysu. Ředitel Bob Iger proto například chce snížit cenu filmové a seriálové produkce Disney+, která často patří k těm nejvyšším v televizním průmyslu. Některé náklady na tvorbu obsahu se například měly přesouvat do jiných divizí firmy, aby nebyly tak vysoké.

Podobnou změnu pravidel ohledně sdílení účtů zavedla i největší streamovací služba světa Netflix, které i díky tomu za poslední čtvrtletí loňského roku přibylo přes 13 milionů nových předplatitelů, což byl jeden z největších přírůstků od založení firmy. Celkově uživatelská základna Netflixu na konci roku 2023 čítala 260,3 milionu placených účtů.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym