Konečně si zahrajeme famfrpál! Warner Bros. představili videohru s košťaty ze světa Harryho Pottera

Chcete se stát chytačem? Vyhýbat se potloukům? A chytit zlatonku? Už brzy to zažijete v nové hře Harry Potter: Quidditch Champions.

Michal MančařMichal Mančař

famfrpal

Foto: Warner Bros. Games

Harry Potter: Quidditch Champions konečně přenese famfrpál do videohry

0Zobrazit komentáře

Popadněte košťata, jdeme na famfrpál! Čarodějové z Harryho Pottera mají všelijaké prapodivné zvyky, lásku ke sportu ale sdílí s mudly, tedy nekouzelníky. Ale i ta se v jejich podání nespokojí s obyčejným fotbalem nebo rugby. Harry, Ron a Hermiona fandí famfrpálu, ve kterém hrají hlavní roli různé míče a létající košťata. A brzy budete na famfrpálových stadionech hrát hlavní roli vy v nové videohře Harry Potter: Quidditch Champions.

Nedávná harrypotterovská hra Hogwarts Legacy byla velice povedeným výletem do fiktivního univerza z pera J. K. Rowlingové. Škola čar a kouzel v Bradavicích a její okolí byly perfektním místem nejen pro studium magie, ale především pro dobrodružné odkrývání tajemství a boj s příšerami a černokněžníky. Anebo pro navazování přátelství s rozmanitými spolužáky a spolužačkami. Jenže něco Hogwarts Legacy chybělo – famfrpál.

Čarodějný sport s košťaty ale přece jen do videoher přiletí. Herní divize Warner Bros. právě oznámila multiplayerový titul Harry Potter: Quidditch Champions, který na PC a konzole přinese titulní quidditch, známý českým fanouškům kouzelnických knih jako famfrpál. Stanete se stejnou legendou, jako byl Viktor Krum?

Datum vydání ještě nebylo odhaleno, vývojáři z Unbroken Studios na hře nicméně pracují už několik let. Zveřejnění projektu by nicméně mohlo být náznakem, že další několikaleté čekání není v jejich plánech. Spolu s oznámením online hry tvůrci nicméně spustili registraci k testování, stačí se přihlásit na webu a doufat ve vylosování.

Quidditch Champions nabídnou online soutěžení s vašimi přáteli i náhodnými soupeři. A kromě chytání zlatonky nebo unikání před potlouky v jedné ze čtyř rolí ve famfrpálovém týmu vás čeká i možnost úpravy vzhledu vašeho sportovce. Prostě tak trochu FIFA – pardon, teď už EA Sports FC – na koštěti. Hra jinak nemá být příběhově provázaná s konkrétními knihami či filmovými adaptacemi.

Chystaný titul nebude prvním digitálním zpracováním famfrpálu. Několikrát se fiktivní sport objevil ve videohrách, které doprovázely filmovou sérií, i v titulech vydaných ve spolupráci se společností LEGO. Vyloženě famfrpálový však byl pouze Harry Potter: Quidditch World Cup. Jenže od jeho vydání příznivci čarovného sportu po plnohodnotné hře doteď volali dlouhých dvacet let.

Videohernímu světu se ten kouzelnický jinak před pár měsíci výrazně připomněl v úvodu zmiňovaným titulem Hogwarts Legacy. Ten překonal očekávání a byl prodejním trhákem u nás i ve světě. A svět magie kontroverzní spisovatelky J. K. Rowlingové před pár dny svou hůlkou vyčaroval úsměv (či obavy?) také filmovým fanouškům. Chystá se totiž nový seriál Harry Potter.