Lektvary připravit, meče naostřit. Polští tvůrci potvrdili, že pracují na nové hře ze světa tajuplného Zaklínače

Fajnšmekři ocení i technologii Unreal Engine 5, na které hra poběží.

Filip HouskaFilip Houska

zaklinac_1

Foto: IGDB

Artwork ze hry Zaklínač 3: Divoký Hon

0Zobrazit komentáře

Novodobí fanoušci znají tajemného Geralta z Rivie hlavně z Netflixu, na základě kultovní knižní ságy Zaklínač z pera polského spisovatele Andrzeje Sapkowského ovšem vznikly i tři počítačové hry, které jsou mnohými považovány za jedny z nejlepších v žánru RPG. Nyní se tvůrci pokusí v úspěšné linii pokračovat – oznámili totiž další pokračování, které nakopne novou herní sérii. A fajnšmekři ocení i technologii, na níž titul poběží.

Polská videoherní společnost CD Projekt RED, která mimo jiné stojí i za loňským hitem Cyberpunk 2077, na svém blogu sdělila, že nová hra ze světa Zaklínače je momentálně v aktivním vývoji. Úzce na ní navíc spolupracuje s tvůrci populární animované střílečky Fortnite, respektive americkým vývojářským studiem Epic Games, které ji obohatí o svůj takzvaný Unreal Engine 5, jenž pro hráče slibuje velkou slast.

Díky tomuto enginu se totiž mohou spolehnout na násobně vyšší míru detailů u textur objektů a dynamičtější nasvícení scén. Zjednodušeně řečeno se tak počítačová hra bude více blížit realitě, což může zásadně napomoci celkovému dojmu z hraní i celkovému příběhu. Kvůli Unreal Engine 5 mimochodem polští vývojáři opustili od vývoje vlastního enginu – technologie z dílen Epic Games má být patrně lepší.

„Vytvořili jsme Unreal Engine 5, abychom studiím umožnili vytvářet dynamické otevřené světy v dosud nevídaném měřítku a na dosud nevídané úrovni věrnosti. Jsme hluboce poctěni možností spolupracovat s CD Projekt RED a společně posouvat hranice interaktivního vyprávění příběhů a hratelnosti,“ zmínil šéf Epic Games Tim Sweeney a naznačil tak partnerství, které může jít za hranice chystané zaklínačské hry.

Jak ostatně doplňuje technologický šéf CD Projekt RED Paweł Zawodny, nemá se jednat pouze i typické licenční ujednání, co se použití Unreal Engine 5 týče – naopak má být součástí dalšího vývoje ze strany polské firmy. Obě společnosti tak mají spolu budovat nové herní zážitky. Blížící se budoucnost nicméně zatím nijak nekomentují. Vlastně ani toho příliš nezmínily k tomu, co herní pokračování příběhů Geralta z Rivie přinese. Každopádně partnerství s Epicem neznamená, že bude hra exkluzivní pro online obchod Epic Games Store.

Jediné, z čeho mohou skalní fanoušci dedukovat, o co půjde, je zveřejněný medailonek hry. V něm z prašného sněhu vykukuje obličej divokého zvířete, pravděpodobně nějaké šelmy, což může odkazovat na zaklínačské školy s různým zaměřením, které se v tomto světě vyskytují. Například samotný Geralt z Rivie pochází ze Školy vlka – stejně tak jako Ciri. Možná se blíží i příchod nových postav?

Nyní je tak ideální doba na spekulace – a CD Projekt RED k nim nepochybně vybízí. Zatím se neví ani to, kdy nová hra, která má odstartovat novou ságu Zaklínače, dorazí. Nedočkavci se minimálně mohou zpětně namlsat původními třemi díly, jež získaly i velká ocenění, přečíst si původní knižní předlohu nebo na Netflixu sledovat Zaklínače a jeho dvě série. V neposlední řadě se mohou věnovat i vysoce očekávané hře Elden Ring, jež taktéž nabízí fantazijní otevřený svět.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym