Létáte často a nechcete řešit, kde zaparkujete? Letiště Praha nabízí pro firmy jednodušší parkování

Firmy neustále hledají moderní řešení, která šetří náklady, administrativu a především nervy. Jedno takové přináší Letiště Praha.

letiste-nahled

Foto: Letiště Praha

Letiště Praha nabízí firemní kartu pro neomezené celoroční parkování

Cestovní ruch se po dlouhém pandemickém období ticha zcela obnovil. Je to znát jak v ulicích světových metropolí, které se zaplnily turisty, tak na letištích. Jejich prostory každý den ožívají desetitisíci lidí, kteří míří na dovolenou nebo pracovní cestu. Právě na služební cesty se nyní zaměřilo Letiště Praha, které nabízí firemní kartu pro neomezené celoroční parkování. V rámci firmy ji přitom mohou využívat i ti zaměstnanci, kteří nejedou za hranice pracovat, ale odpočívat.

Před každým letem člověk tradičně řeší, jak se dopravit na letiště. Ti, kdo využijí MHD, před sebou mají vyhlídku nepříliš pohodlné jízdy. Pohodlnějším dopravním prostředkem může být taxi, ale v případě, že takto cestujete kvůli práci i několikrát do měsíce, není to vstřícné vůči firemním nákladům. Vlastní nebo firemní vůz je nejpohodlnější volba, ale v takovém případě je potřeba vyřešit, kde zaparkovat, ideálně v blízkosti terminálů. O parkování přímo na letišti je totiž stále větší zájem.

„Letošní sezóna se vyznačuje velmi vysokou poptávkou po parkování přímo na letišti – lidé po pandemii covidu totiž preferují dopravu vlastním vozem oproti jiným ‚hromadným‘ způsobům nebo transferům ze vzdálenějších parkovišť v okolí. Všechny naše parkovací domy mají průměrnou obsazenost kolem 80 procent, v sezóně i více než 90 procent, a proto si doporučujeme parkovací místo rezervovat předem,“ říká Teresa Gibim Gallardo, ředitelka Služeb cestujícím.

letiste-1

Foto: Letiště Praha

Místo pro auto je zajištěné v největším parkovacím domě s názvem PC COMFORT

Pro ty, kdo cestují pravidelně, ale třeba i nárazově, nabízí Letiště Praha firemní kartu, se kterou odpadá právě nutnost rezervace. Místo pro auto je zajištěné v největším parkovacím domě s názvem PC COMFORT, který stojí přímo u dvojice terminálů – do Terminálu 1 se dostanete během jedné minuty chůze, do Terminálu 2 díky kryté lávce za tři minuty chůze.

Takové řešení v současné době stále častěji využívají majitelé a manažeři velkých společností, jako jsou například Exim Tours, Fischer nebo B. Braun, ale i rozjíždějících se startupů. Firemní agendu totiž dokáže zbavit zátěže hned v několika směrech. V první řadě jde o chytrou úsporu nákladů – cena firemní karty činí 3 490 korun měsíčně. V případě, že by zaměstnanec parkoval bez ní, zaplatí tolik například za dvě parkování po dobu tří dnů. Takto může za stejnou cenu využít měsíc neomezeného používání karty hned několik zaměstnanců.

Efektivnímu využití nahrává také to, že je parkovací karta přenositelná. V rámci firmy ji tak může používat každý zaměstnanec – a to i v případě, že nejede na pracovní cestu, ale vyráží na dovolenou. Karta tak může sloužit jako unikátní firemní benefit. Odborníci na lidské zdroje dobře vědí, že čím více benefity odpovídají skutečným potřebám zaměstnanců, tím je pro ně firma atraktivnější. Díky podobné výhodě tak lze vybočit mezi ostatními společnostmi, které hledají nové kolegy, ale ve výčtu benefitů uvádějí pouze evergreeny jako stravenky, možnost home office, skvělou kávu v kanceláři nebo pracovní počítač.

Zároveň jde o službu, která přispívá k vytvoření lepšího pracovního zázemí. Pandemie covidu otevřela mnoho témat souvisejících s pracovním prostředím, well-being bylo jedno z těch, které rezonovalo nejvíce. A právě z cestování za prací několikrát do roka se může stát nepříjemný stresující faktor v případě, kdy zaměstnanec musí opakovaně řešit, jak se co nejpohodlněji a bez komplikací dopravit na letiště. Navíc nejen pro samotného cestujícího, ale i pro ty kolegy, kteří se zabývají nezbytnou administrativou.

letiste-2

Foto: Letiště Praha

V parkovacím domě jsou k dispozici vozíky na zavazadla

Firemní parkovací karta je k dispozici ve dvou variantách. Jedna zahrnuje parkování v PC COMFORT a druhá v PC PREMIUM. V obou případech je vůz pod dohledem kamerového systému, zároveň je součástí parkovacího balíčku také nonstop asistence, pojištění nebo třeba nabíjení elektromobilů. V rámci PC PREMIUM je k dispozici padesát extra širokých parkovacích stání, kde snadno zaparkuje každý, která se nacházejí ve vyhrazeném patře.

Díky firemní parkovací kartě můžete přijet na letiště nebo z něj odjet kdykoliv a nemusíte si lámat hlavu s rezervací, placením nebo čekáním. Šetří nejen finanční prostředky, ale také zdlouhavou administrativu a především zbytečné nervy.

Partnerem článku je společnost Letiště Praha. V rámci CzechCrunch Premium spolupracujeme s vybranými partnery, se kterými připravujeme obsah na míru. Více najdete zde.