Live

zobrazit nejnovější

9. 3. 2024 10:46

9. 3. 2024 08:10

Rychlá zpráva

Američtí zákonodárci se dohodli na rozpočtu, shutdown vládních úřadů se proto nekoná

Americký Senát schválil balík rozpočtových zákonů, které zabrání tomu, aby se muselo omezit fungování části vládních úřadů a agentur. Pokud by tak neučinil, peníze by jim došly už o páteční půlnoci. Zákony už dříve prošly Sněmovnou reprezentantů, ještě je musí podepsat prezident Joe Biden, ale to je spíše formalita. Debaty o možném shutdownu jsou v polsedních letech už americkým koloritem. Balíček v hodnotě 467,5 miliardy dolarů (10,8 bilionu korun) zajistí financování mimo jiné v oblastech zemědělství, dopravy, bydlení, energetiky či válečných veteránů do 30. září. „Lidem, kteří se obávají, že rozdělená vláda znamená, že se nikdy nic nedotáhne, tento balíček obou stran říká opak,“ uvedl už před hlasováním lídr demokratické většiny v Senátu Chuck Schumer.

9. 3. 2024 07:40

8. 3. 2024 19:30

8. 3. 2024 18:01

Rychlá zpráva

Oscaři se blíží

Už z neděle na pondělí tuzemského času se budou v Los Angeles udělovat ceny americké akademie. Na takzvaného Oscara má největší šance Oppenheimer. Snímek režiséra Christophera Nolana má celkem třináct nominací. Na hlavní kategorii, nejlepší film, je nominováno celkem devět snímků, mezi nimi například Chudáčci, Barbie či Zabijáci rozkvetlého měsíce.

8. 3. 2024 16:30

Rychlá zpráva

zleva-tekllukes-minFoto: VŠE

Startupem VŠE se stalo Siberlogy. Díky 3D tisku dělá ortopedické vložky na míru

Soutěž Startup VŠE vyhrál projekt Siberlogy, který na trh přichází se záměrem nabídnout ortopedům a jejich pacientům na míru vyráběné ortopedické vložky, a to díky 3D tisku. „Ortopedům ušetříme čas, pomůžeme jim v jejich práci a ještě jim nabídneme větší provizi,“ vysvětluje Zdeněk Tejkl (na fotce vlevo), student a tvůrce projektu, který je nyní ve fázi vylepšování a testování již použitelných prototypů. Stipendium ve výši sto tisíc korun využije na zakoupení 3D skeneru či další 3D tiskárny.

Kromě Siberlogy byl oceněn také projekt Pracujvezdravotnictvi.cz. Jde o pracovní portál určený výhradně pro studenty a profesionály z lékařských a zdravotnických oborů. Také si odnáší sto tisíc korun, které mu věnovali Marek Vašíček a Otakar Šuffner ze společnosti FTMO. „Podařilo se nám podepsat smlouvu s 17 nemocnicemi nejen v Česku a na Slovensku, ale i ve Švýcarsku a Německu. Tento měsíc budeme onboardovat další tři nemocnice,“ přibližují zakladatelé Simon Senčar a Aiman Al Masani.

8. 3. 2024 15:01

8. 3. 2024 13:34

Rychlá zpráva

peter-kosa-a-tomas-cmelik_1-regularFoto: Travelking

Travelking meziročně vzrostl o pětinu a překonal 300 milionů. Nejvíce lákají tuzemské pobyty

Český prodejce pobytových balíčků Travelking podle vyjádření loni dosáhl obratu 320 milionů korun, meziročně o 20 procent více. „Celkově jsme prodali přes 45 tisíc pobytů, nejvyšší poptávka byla po tuzemských pobytech,“ komentuje ředitel Peter Kóša s tím, že nejvýraznější růst platforma zaznamenala v Maďarsku. Kromě toho působí v domácím Česku, na Slovensku a v Polsku.

Letos se Travelking plánuje více zaměřit na chorvatské portfolio. „Chceme tak nabídnout zákazníkům, kteří s námi vyráží nejčastěji na prodloužené víkendy, i delší dovolenou u moře,“ říká Kóša. Dále chce ve spolupráci s berlínským partnerem Travelcircus, jenž Travelking vlastní od roku 2022, rozšířit nabídku o další hotely v Rakousku a Německu, které měl dosud v nabídce právě Travelcircus.

8. 3. 2024 12:10