Live

zobrazit nejnovější

14. 7. 2023 10:32

Rychlá zpráva

Australskou centrální banku poprvé v historii povede žena

Australskou centrální banku povede poprvé v její historii žena. Michele Bullock se stane první ženskou ředitelkou instituce od jejího založení v roce 1960. Tamnímu finančnímu sektoru výrazně dominují muži a sektor jako takový má jeden z největších rozdílů odměňování mezi muži a ženami. Aktuálně se země potýká s rychlým zdražováním i stoupající základní úrokovou sazbou, což lidem značně prodražuje jakékoliv půjčky.

14. 7. 2023 09:48

Rychlá zpráva

Twitter nabídne některým uživatelům část reklamních příjmů

Sociální síť Twitter nabídne některým uživatelům sítě část příjmů z reklamy u jejich příspěvků. Takoví tvůrci obsahu mají mít v posledních třech měsících pokaždé alespoň pět milionů zobrazení svých příspěvků. Síť, kterou převzal ke konci loňska Elon Musk, se snaží nalákat aktivní uživatele.

14. 7. 2023 08:58

Rychlá zpráva

ispace_loi-1200×633-2Foto: space

Indie chce dnes vyslat k Měsíci svou třetí misi. Může se stát čtvrtou zemí světa, která na něm přistane

Krátce po jedenácté dopoledne našeho času by měla odstartovat třetí indická vesmírná mise mířící na Měsíc Chandrayaan-3. Pokud vše půjde podle plánu, měl by její lander na našem přirozeném satelitu přistát 23. nebo 24. srpna. Když to vyjde, bude prvním indickým strojem, který to zvládne, dosavadní pokusy nevyšly. Indie by se tak stala po USA, Rusku/Sovětském svazu a Číně čtvrtou zemí, která by Měsíce dosáhla.

14. 7. 2023 08:04

Rychlá zpráva

WHO označila aspartam za potencionálně rakovinotvorný, v omezeném množství má být bezpečný

Vzhledem k jeho rozšíření je to navýsost citlivé téma a výsledný postoj WHO, jehož možná změna před časem vyvolala velké diskuse, je taková princezna Koloběžka. Světová zdravotnická organizace sice označila kontroverzní sladidlo aspartam za potenciálně rakovinotvorné, pravidla pro jeho použití v potravinářském průmyslu ale nezměnila a jeho omezená spotřeba zůstává bezpečná.

14. 7. 2023 07:07

Rychlá zpráva

V USA zadrželi zakladatele a bývalého šéfa Celsius Network Alexe Mashinského

Pro tvůrce padlé kryptobanky Celsius Network Alexe Mashinského si včera došly americké federální úřady, které ho viní z podvodů a manipulací se svými zákazníky a umělého navyšování hodnoty tokenů své firmy. Sedmapadesátiletý Mashinsky se prohlásil za nevinného a bude propuštěn na kauci ve výši 40 milionů dolarů (zhruba 850 milionů korun) zajištěnou jeho rezidencí na Manhattanu.

14. 7. 2023 06:42

13. 7. 2023 21:30

13. 7. 2023 19:49

Rychlá zpráva

Exxon investoval do firmy, která vydělává na snižování emisí skleníkových plynů

Ropný gigant Exxon Mobil kupuje společnost, která mu má pomoct rozvíjet nově vznikající trh, jenž vydělává na snižování emisí skleníkových plynů: a to vlastních i od ostatních firem. Firmu Denbury přebírá za víc než 100 miliard korun, a to ve formě akcií Exxonu. Podnik se specializuje na používání oxidu uhličitého k těžbě ropy ze starých ropných vrtů. Exxon je největším producentem ropy v USA.

13. 7. 2023 18:35

Rychlá zpráva

elv.aiFoto: elv.ai

Přes 1,5 milionu dezinformací a toxických komentářů v Česku a na Slovensku pomohla zablokovat umělá inteligence

Česká a slovenská média řeší šíření nenávistných komentářů a dezinformací ve spojení se svými články i pomocí umělé inteligence. Ve spojení s lidskými moderátory už se jí podařilo zastavit šíření více než jeden a půl milionů taových komentářů na sociálních sítích. Algoritmy dodává slovenský startup elv.ai, moderuje obsah na sociálních sítích Refresher.cz a spolupracuje s vydavatelstvím Economia.

13. 7. 2023 17:49

Rychlá zpráva

Američané vyšetřují firmu OpenAI

Americká Federální obchodní komise zahájila vyšetřování firmy OpenAI. Podle ní mohla totiž společnost, která stojí za ChatGPT, ohrozit osobní pověst a data uživatelů. Kvůli problémům s daty uživatelů už se OpenAI dostala do hledáčku regulátorů také v Itálii, kteří systém zablokovali. Ve Spojených státech je to pro firmu dosud největší hrozba, která by mohla vést k tamní regulaci systému.