Live

zobrazit nejnovější

7. 8. 2023 18:31

Doporučujeme

„Určitě tu pociťujeme ochlazení optimismu z doby před rokem 2022.“

- Investor Ondřej Bartoš z Credo Ventures

Čtěte dále

7. 8. 2023 17:02

Rychlá zpráva

paypalFoto: Depositphotos

PayPal představil vlastní stablecoin vázaný na dolar

Globální platební gigant PayPal vstupuje na trh kryptoměn s vlastním stablecoinem PayPal USD (PYUSD), který je vázán na americký dolar. Jedná se o token založený na ethereu a firma ho brzy nabídne svým americkým uživatelům, kteří budou moci převádět PYUSD do podporovaných externích peněženek, měnit ho za jiné kryptoměny nebo s ním financovat nákupy. Jedná se o první velkou finanční společnost, která vydává vlastní stablecoin.

7. 8. 2023 16:28

7. 8. 2023 15:43

Doporučujeme

Amatérská i vědecká obec je na nohou a očekává, jak velký experiment dopadne…

dark-rock

7. 8. 2023 15:02

Rychlá zpráva

ryanairFoto: Fotis Christopoulos/Unsplash

Ryanair v jednom měsíci nikdy nepřepravil víc lidí než letos v červenci

Nízkonákladová letecká společnost Ryanair má za sebou rekordní měsíc. V červenci přepravila 18,7 milionu cestujících, což o 1,3 milionu lidí více než v jakémkoliv měsíci předtím. Překonala tak i červnová čísla, která byla původně taktéž rekordní. Daří se jí i přesto, že například v Belgii či Itálii probíhají stávky. Silný by měl být také srpen, například proto, že špatné počasí ve Spojeném království a Irsku láká k dovolené na poslední chvíli.

7. 8. 2023 14:27

Rychlá zpráva

knuspr-rohlik-kuryrFoto: Rohlik

Rohlík má nového provozního ředitele, řídil provoz i v Amazonu

Nového provozního ředitele představuje skupina Rohlik Group, která pod dohledem zakladatele Tomáše Čupra řídí evropskou expanzi online supermarketu Rohlik.cz. Se zkušenostmi z Amazonu, kde měl na starost například distribuční centra v Evropě, přichází na pozici COO Erwin Brunner. V nejužším vedení Rohlik Group se připojí k Čuprovi, Olinu Novákovi (International CEO), Vinetě Bajaj (CFO), Ondřeji Klamtovi (CTO), Marku Hübnerovi (CCO) a Alžbětě Doležalové (CPO).

7. 8. 2023 13:47

Rychlá zpráva

Ústecký kraj investuje do zlepšení připojení škol k internetu

Střední školy na severu Čech by se měly dočkat výrazně lepšího internetového připojení. Ústecký kraj oznámil, že získal dvě evropské dotace v celkové výši 164,7 milionu korun, a do obnovy digitálního vybavení, serverů či Wi-Fi a další techniky plánuje investovat celkem přes 206 milionů korun. Projekty se budou týkat několika středních škol a gymnázií v Podbořanech, Mostu, Varnsdorfu či Chomutově.

7. 8. 2023 13:05

7. 8. 2023 12:27

Rychlá zpráva

Pelíšky a další filmy nesmí být na Ulož.to, potvrdil Ústavní soud

Ústavní soud potvrdil verdikt, kvůli kterému nelze na online úložišti Ulož.to vyhledat a stáhnout Pelíšky a další české filmy. Rozhodnutí Vrchního soudu v Praze z roku 2021 potvrdil loni také Nejvyšší soud. Ústavní soud nyní odmítl stížnost společnosti petacloud, dříve Ulož.to cloud, která označila původní verdikt za hrozbu pro svobodný internet. Týkal se také například filmů Kobry a užovky, Ostře sledované vlaky a Vesničko má středisková.

7. 8. 2023 11:47

7. 8. 2023 11:02

Rychlá zpráva

Vědci v Kalifornii podruhé hlásí čistý zisk energie při jaderné fúzi

Americkým vědcům z laserového centra v kalifornském státním vědeckém ústavu Lawrence Livermore National Laboratory (LLNL) se opět podařilo při jaderné fúzi získat více energie, než kolik při experimentu spotřebovali. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na mluvčího LLNL. Konkrétní čísla se teprve vyhodnocují, experiment byl ale úspěšnější než ten prosincový, kdy se fúzi poprvé podařilo realizovat tak, aby byla energeticky zisková.

7. 8. 2023 10:11

7. 8. 2023 09:41

Rychlá zpráva

prague-prideFoto: Depositphotos

Začíná další ročník Prague Pride, festival potrvá až do neděle

V Praze dnes startuje Prague Pride, festival hrdosti leseb, gayů, bisexuálů, trans a queer lidí. Od 7. do 13. srpna nabídne na 150 akcí, mezi nimiž nebude chybět průvod, který má v sobotu 12. srpna vyrazit z Václavského náměstí na Letnou. Tématem 13. ročníku jsou tradice a jejich význam pro fungování společnosti s mottem Tradičnější, než si myslíte.