Live

zobrazit nejnovější

5. 3. 2024 18:35

Rychlá zpráva

rod-draka-house-of-dragon-hbo-03Foto: HBO

Druhá řada Roku draka bude mít premiéru v červnu

Těšíte se na pokračování příběhu rodu Targaryenů? Dočkáte se za už za pár měsíců. Šéf společnosti Warner Bros. pro streamování a hry J. B. Perrette během pondělního rozhovoru na konferenci o technologiích, médiích a telekomunikacích společnosti Morgan Stanley prozradil, že druhá série seriálu Rok draka bude zahájena v červnu letošního roku. Přesný termín ale zatím známý není.

5. 3. 2024 17:31

Rychlá zpráva

fb-instaFoto: Vygenerováno Open AI / DALL-E

Facebook a Instagram přestaly fungovat. Meta hlásí velký výpadek

Sociální sítě Facebook a Instagram, které patří pod křídla společnosti Meta, hlásí velký výpadek. Až 300 tisíc účtů napříč světem nemá přístup k Facebooku, přičemž na Instagram se podle dostupných údajů nedostane minimálně 20 tisíc lidí. Meta pro server BBC potvrdila, že o výpadku ví – a pracuje na tom.

5. 3. 2024 17:28

Rychlá zpráva

holky z marketinguFoto: #HolkyzMarketingu

#HolkyzMarketingu založily novou vzdělávací platformu pro ženy

Lucie Audi, Aneta Martinek a Pavlína Louženská, zakladatelky platformy #HolkyzMarketingu, stojí za novou vzdělávací iniciativou #HolkyzByznysu. Jejím prostřednictvím chtějí nabídnout pomoc všem začínajícím podnikatelkám. Díky školení nebo mentoringu se dozví, jak založit firmu, nastavit PPC kampaně nebo nabrat první zaměstnance. Platforma kurzy spustila 15. února a během prvních dnů se na její akce zaregistrovalo téměř dva tisíce žen.

„#HolkyzMarketingu fungují už devátým rokem a za tu dobu jsme v komunitě viděli mnoho podnikatelských příběhů a také mnoho výborných nápadů. Někdy ženám jen chybí právní, finanční a nebo prodejní know-how, a to chceme za pomoci špičkových lektorů změnit. Viděly jsme to samy na sobě, ale i na stovkách podnikatelek, které prošly našimi Akademiemi – jak zásadní je v začátcích podporující komunita,“ vysvětluje spoluzakladatelka platformy a její CEO Lucie Audi.

5. 3. 2024 16:45

Doporučujeme

„Společnost Deloitte před čtyřmi lety spočítala, že parkovací stání znamená pro město náklady asi čtyři miliardy korun, přepočteno na jedno stání je to sedm tisíc ročně. Parkovací oprávnění ale stojí dvanáct set. Město tedy parkování dotuje ve finále víc než MHD.“

- Náměstek pražského primátora pro dopravu Zdeněk Hřib

Čtěte dále

5. 3. 2024 15:19

5. 3. 2024 14:24

Rychlá zpráva

Začal nejdůležitější den amerických primárek, takzvané superúterý

Ve Spojených státech vypuklo takzvané superúterý, které přinese rozuzlení stranických nominačních soubojů v dalších 16 státech. Jako první se otevřely volební místnosti ve Vermontu a Virginii, dohromady mají v úterý obě hlavní politické strany na programu primárky nebo volební shromáždění ve 14 státech včetně Kalifornie a Texasu. Republikáni kromě toho pořádají volební shromáždění na Aljašce, demokraté zase oznámí výsledky několikatýdenní korespondenční volby v Iowě a budou hlasovat i v Americké Samoi. Prezidentské primárky se zatím vyvíjí jasně ve prospěch současného šéfa Bílého domu Joea Bidena a jeho předchůdce Donalda Trumpa.

5. 3. 2024 13:28

5. 3. 2024 13:15

Rychlá zpráva

Kofola má povolenou cestu k pivu, může koupit výrobce značek Holba a Zubr

Skupina Kofola ČeskoSlovensko může koupit většinový podíl ve firmě Pivovary CZ Group, která vyrábí piva značek Holba, Zubr a Litovel. Může koupit také společnost Fontána, která na území Česka prodává alkoholické i nealkoholické nápoje. Transakci povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který od prosince zkoumal, jestli spojením firem nenaruší hospodářskou soutěž.

Pivovary CZ Group jsou pátou největší pivovarnickou skupinou v Česku – svým loňským ročním výstavem plánovaly překročení 800 tisíc hektolitrů. Majitelem společnosti Pivovary CZ Group je společnost Moravská pivovarská, Kofola 100 procent akcií kupuje prostřednictvím firmy Pivovary Triangl.

5. 3. 2024 12:26

Rychlá zpráva

elon-musk_1Foto: Midjourney/X Corp.

Čtyři bývalí manažeři z Twitteru žalují Muska kvůli odstupnému

Bývalý výkonný ředitel amerického Twitteru Parag Agrawal a tři jeho kolegové tvrdí, že Elon Musk je po převzetí společnosti falešně obvinil z pochybení a donutil je opustit firmu. Následně jim podle žaloby odepřel odstupné, které jim bylo slíbeno dlouho před převzetím podniku. To přitom činí více než 128 milionů dolarů, tedy zhruba tři miliardy korun. Čtyři bývalí vysoce postavení manažeři Twitteru se tak rozhodli miliardáře zažalovat.

„Musk neplní své závazky, myslí si, že pro něj pravidla neplatí, a využívá své bohatství a moc, aby se bezohledně vypořádal s každým, kdo s ním nesouhlasí,“ cituje server BBC ze žaloby. Musk předloni v říjnu firmu Twitter koupil za 44 miliard dolarů a následně ji přejmenoval na X. Ve společnosti pak provedl rozsáhlé změny, mimo jiné i propuštění většiny zaměstnanců a uvolnění pravidel pro regulaci obsahu.

5. 3. 2024 11:26

5. 3. 2024 10:33

Rychlá zpráva

bezos-midjourney3Foto: Vygenerováno Midjourney / CzechCrunch

Amazon sílí, Bezos tak vystřídal Muska na pozici nejbohatšího člověka světa

Jeff Bezos, zakladatel internetového portálu Amazon a společnosti Blue Origin, která se zaměřuje na lety do vesmíru, vystřídal šéfa automobilky Tesla Elona Muska na pozici nejbohatšího člověka světa. Vyplývá to z žebříčku miliardářů, který vydává společnost Bloomberg. Podle ní hodnota Bezosova majetku v pondělí dosahovala zhruba 200 miliard dolarů, což je v přepočtu asi 4,7 bilionu korun, zatímco hodnota Muskova jmění činila kolem 198 miliard dolarů. Ke změně došlo, jelikož cena akcií Amazonu se od konce roku 2022 více než zdvojnásobila, naopak cena akcií Tesly se z vrcholu v roce 2021 propadla zhruba o polovinu.

5. 3. 2024 09:38

Rychlá zpráva

Začíná slavnostní týdenní zasedání čínského parlamentu, představí nejen ekonomické cíle

Čínská ekonomika má letos vzrůst o pět procent, tedy stejně jako loni, a výdaje na obranu o zvýší rovnou o 7,2 procenta. Nejen tyto údaje by dnes měly padnout během začátku týdenního zasedání čínského parlamentu. To má sice zejména ceremoniální charakter, je ale bedlivě sledováno kvůli jakýmkoli náznakům toho, jaké kroky vláda podnikne k oživení strádající ekonomiky.

5. 3. 2024 09:02

Doporučujeme

Spustili jsme prodej poslední vlny EARLY BIRD VIP vstupenek. Ušetřit můžete stále téměř třetinu ceny!

mm-nahled

6. - 7. 11. 2024

Money Maker 2024

Cubex Praha

Chci vědět více
Přidat do kalendáře2024-11-06 13:00:00Europe/PragueMoney Maker 2024Třetí ročník největší byznysové a investiční konference by CzechCrunch je tu! Konference, díky které pochopíte, jak navigovat byznys a investice v nejisté době.Cubex Praha