Live

zobrazit nejnovější

17. 10. 2023 07:35

Rychlá zpráva

joe-biden2Foto: The White House

Joe Biden dorazí ve středu do Izraele

Dalším světovým státníkem, který navštíví Izrael, bude zítra americký prezident Joe Biden. Jeho cesta bude gestem vyjádření podpory Izraeli a jeho právu na obranu. Vedle toho, že má ukázat, že USA stojí pevně po boku Izraele a zabránit většímu rozšíření konfliktu, bude chtít Biden řešit i humanitární situaci v Gaze. Dnes do země dorazí německý kancléř Olaf Scholz, cestu coby „solidární misi“ na dnešek ohlásila například i guvernérka New Yorku Kathy Hochul.

17. 10. 2023 07:08

Rychlá zpráva

Na českých vysokých školách se bude dnes stávkovat

Pracovníci českých univerzit, kteří jsou nespokojení s financováním vysokých škol, budou dnes stávkovat. Celostátní hodinovou výstražnou stávku vyhlásil Vysokoškolský odborový svaz, konat se bude od 14:00 do 15:00. Některé fakulty budou ale stávkovat po celý den, na některých pořádá iniciativa Hodina pravdy protesty.

17. 10. 2023 06:37

Rychlá zpráva

Útočník v Bruselu zabil dva lidi, pořadatelé raději odvolali fotbalový zápas Belgie se Švédskem

Při střelbě v Bruselu včera večer zemřeli dva lidé a jeden byl zraněn. K útoku došlo v centru města a střelec, který pálil na ulici a vykřikoval islamistická hesla, je stále na útěku. Belgičtí představitelé jeho čin označují na terorismus a v rámci bezpečnostních opatření byl zrušen kvalifikační fotbalový zápas na Euro 2024 mezi Belgií a Švédskem, který se měl souběžně hrát. Oběti byli pravděpodobně fotbaloví fanoušci. V Bruselu nyní platí nejvyšší stupeň varování před terorismem a policie po střelci stále pátrá.

16. 10. 2023 20:41

16. 10. 2023 19:17

Rychlá zpráva

maskerFoto: Jakub Zeman

Malíř Masker vystavuje ve Ville Pellé obrazy mužů tančících se svými stíny

Malíř Jakub Matuška známý jako Masker představí od 18. října svou nejnovější tvorbu v pražské Galerii Villa Pellé během výstavy s názvem Koule aneb cestou k propasti mineš deset kamenů. Matuška, finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého a držitel Ceny Národní galerie 333, vyšel z graffiti a street artu a nyní se věnuje převážně malbě a kresbě. V nové sérii obrazů se vypořádává se vztahovou a emocionální proměnou muže ve fázi transformace jeho společenské role.

16. 10. 2023 18:48

Rychlá zpráva

chipsyFoto: Depositphotos

Jeden ze sedmi lidí je závislý na průmyslově zpracovaných potravinách

Podle metastudie v odborném časopise The British Medical Journal může být každý sedmý dospělý a každé osmé dítě závislé na ultrazpracovaných potravinách s vysokým obsahem rafinovaných sacharidů a přidaných tuků, jako jsou čokoládové tyčinky, čipsy, zmrzlina, párky či slazené nápoje. Závislost se projevuje podobně jako ta na alkoholu či nikotinu a vyvolává intenzivní chutě, abstinenční příznaky a snížení kontroly nad příjmem potravy i přes důsledky, jako je obezita či  horší fyzické a duševní zdraví.

16. 10. 2023 18:15

Rychlá zpráva

Novým CEO plzeňské Škody je Petr Novotný

Plzeňská Škoda Group, evropský výrobce řešení pro veřejnou dopravu, přistoupila ke strategické změně vrcholového vedení a organizační struktury. Do jejího čela tak nastoupil Petr Novotný a dosavadní CEO Didier Pfleger byl jmenován na pozici executive chairman. Novotný, který od začátku roku působil jako předseda představenstva Škoda Electric, bude zodpovědný za fungování veškerých skupinových divizí, závodů i za strategickou realizaci všech skupinových aktivit.

16. 10. 2023 17:43

16. 10. 2023 17:17

Rychlá zpráva

Českou a slovenskou pobočku Unilever od října vede Vojtěch Bukač

Českou a slovenskou pobočku společnosti Unilever od října vede Vojtěch Bukač, který ve firmě doposud působil jako obchodní ředitel. Ve vedení obchodního týmu společnosti bude dále pokračovat. Vystřídal Michaelu Franekovou, která bude dále řídit potravinovou divizi společnosti pro střední a východní Evropu.

16. 10. 2023 16:44

Rychlá zpráva

Německo má v plánu obnovit kontroly na hranicích s Českem, Polskem a Švýcarskem

Německo se chystá dočasně obnovit stacionární kontroly na hranicích s Českem, Polskem a Švýcarskem podle vzoru kontrol, které od roku 2015 provádí na pomezí s Rakouskem. Důvodem jsou rostoucí počty azylových žádostí, na základě kterých Německo kontroly na svých hranicích zesílilo už v posledních týdnech. Ministryně vnitra Nancy Faeserová dosud rozšíření kontrol odmítala, nyní se ale německá vláda podle serveru Welt.de rozhodla, že jejich úseky rozšíří, a to i v souvislosti s konfliktem mezi Izraelem a palestinským radikálním hnutím Hamás. Policie se totiž obává, že by s migranty mohli do Německa proniknout i teroristé.

16. 10. 2023 16:17

Rychlá zpráva

vlakFoto: European Sleeper

Na trase Praha – Brusel bude jezdit noční vlak

Společnost European Sleeper od 25. března 2024 prodlouží noční spojení mezi Bruselem, Amsterdamem a Berlínem až do Prahy. Vlaky budou jezdit třikrát týdně: z Česka v neděli, úterý a ve čtvrtek, z Belgie v pondělí, ve středu a v pátek. Cesta potrvá zhruba patnáct hodin a v Česku bude vlak stavět ještě v Děčíně a Ústí nad Labem.

16. 10. 2023 15:42