Live

zobrazit nejnovější

1. 2. 2024 15:00

Rychlá zpráva

Arkády Pankrác mají nového majitele. Trigea oficiálně dokončila nákup za více než šest miliard

Největší transakce tuzemských maloobchodních fondů v zemi byla úspěšně završena. Nemovitostní fond Trigea oficiálně dokončil koupi pražského obchodního centra Arkády Pankrác. Cena přesáhla šest miliard korun. Arkády Pankrác vlastnila od roku 2022 izraelská společnost G City prostřednictvím firmy Atrium Pankrác.

1. 2. 2024 13:30

1. 2. 2024 12:02

Rychlá zpráva

jiri-mach_michal-peska-minFoto: Enehano

Spolumajitelé Enehana zakládají holding Synequs a AI startup Rozárka

Česká společnost Enehano se specializací na digitální transformaci a automatizaci skrze Salesforce loni dosáhla rekordního obratu 167 milionů korun s meziročním růstem o téměř 30 procent. Jeho spolumajitelé Jiří Mach a Michal Peška (na fotce) chtějí v rámci transformačních projektů pokrýt širší škálu služeb, a zakládají holding Synequs. Prvním sesterským projektem Enehana je nově založený startup Rozárka, který vznikl ve spolupráci s AI společností Agnostix a bude se zabývat dodávkou NLP (zpracování přirozeného jazyka) řešení pro jazyky regionu ve střední a východní Evropě. Kromě zakládání nových firem má Synequs v plánu i akvizice.

1. 2. 2024 10:50

Rychlá zpráva

martinek-1Foto: Donio

Malý Martínek, na jehož léčbu lidé vybrali 150 milionů korun, úspěšně absolvoval ve Francii operaci

Dvouletý Martínek, na jehož léčbu pomocí genové terapie lidé darovali víc než 150 milionů korun, absolvoval ve středu v nemocnici ve francouzském Montpellier operaci. Neurochirurgové během desetihodinového zákroku injekčně aplikovali chlapci do hlavy lék Upstaza. Rodiče chlapce uvedli, že zákrok byl úspěšný. V nemocnici Martínek stráví ještě dva až tři týdny, následně by se měl vrátit zpět do České republiky.

1. 2. 2024 10:37

1. 2. 2024 09:44

Rychlá zpráva

kotvaFoto: OD Kotva

Pražský obchodní dům Kotva je ode dneška zavřený kvůli rekonstrukci, práce potrvají dva roky

Obchodní dům Kotva v Praze 1, který funguje od roku 1975, dnes už neotevře a místo toho se začne měnit – v nižších patrech během dvouleté rekonstrukce vzniknou luxusní obchody a ve vyšších kanceláře. Promění se také jeho okolí, například zmizí nynější vstup do prodejny potravin.

1. 2. 2024 08:33

1. 2. 2024 08:17

Rychlá zpráva

2023 Roundabout Theatre Company GalaFoto: Depositphoto

Alec Baldwin před soudem odmítl vinu za neúmyslné zabití kameramanky při natáčení westernu Rust

Americký herec Alec Baldwin je u soudu na neúmyslné zabití kameramanky Halyny Hutchinsové, která přišla o život během natáčení westernu Rust v roce 2021. Baldwin tehdy podle pokynů vystřelil z pistole, která ovšem byla nabitá ostrými náboji. Případem se zabývá soud v Novém Mexiku, jde o obnovené šetření a ke včerejšímu slyšení Baldwin nedorazil, přes své právníky ale vzkázal, že se cítí nevinný.

1. 2. 2024 08:02

Rychlá zpráva

Ráno mělo odstartovat podávání elektronických přihlášek na střední školy, systém ale nefunguje

Elektronický systém pro přihlášky na střední školy, který se měl dnes po půlnoci poprvé otevřít uchazečům, bude kvůli problémům s nahráváním příloh spuštěný později, pravděpodobně až v pátek. Přihlášky mohou žáci, respektive jejich rodiče, podávat do 20. února.

1. 2. 2024 07:21

Rychlá zpráva

cigareta-pexesFoto: liartsy/Pexels

Ode dneška se zvyšuje sazba daně na tabákové výrobky

Od 1. února se zvyšuje sazba spotřební daně z tabákových výrobků. U cigaret, doutníků a tabáku ke kouření bude vyšší o deset procent, u zahřívaného tabáku vzroste o 15 procent. Nově se bude spotřební daň platit také z elektronických cigaret. Opatření je součástí vládního balíčku ke konsolidaci veřejných financí.

1. 2. 2024 06:41

Rychlá zpráva

Smartwings dnes opět začnou létat do Tel Avivu, cesty zastavily po říjnovém útoku Hamásu

Aerolinky Smartwings dnes obnoví linku z Prahy do Tel Avivu pozastavenou loni v říjnu po napadení Izraele radikálním hnutím Hamás. Spoje budou v únoru létat čtyřikrát týdně, a to ve středu, ve čtvrtek, v sobotu a v neděli. Od března společnost počet leteckých spojení s Tel Avivem navýší na sedm týdně.