Live

zobrazit nejnovější

15. 5. 2023 20:28

Rychlá zpráva

chalametFoto: Depositphotos

Herec Timothée Chalamet se stal novou tváří vůně Bleu de Chanel

Francouzský módní dům Chanel dnes na svém Instagramu potvrdil, že tváří jeho vůně Bleu de Chanel se stal mladý herec s americko-francouzskými kořeny Timothée Chalamet. Přidává se tak k dosavadnímu ambasadorovi značky Bradu Pittovi.

15. 5. 2023 19:29

Rychlá zpráva

qatarFoto: Qatar Airways

Letecká společnost Qatar Airways obnoví provoz druhé nejdelší linky bez mezipřistání

17 hodin a 15 minut k tomu. Tak dlouho trvá let z katarského Dauhá do novozélandského Aucklandu. Po třech letech ho obnoví aerolinka Qatar Airways. Cestující tak bez mezipřistání překonají vzdálenost 14 535 kilometrů. Jde o druhý nejdelší let na světě, prvenství si drží spojení mezi Singapurem a New Yorkem, které provozuje Singapore Airlines.

15. 5. 2023 18:49

15. 5. 2023 17:38

Rychlá zpráva

actblizzFoto: Activision Blizzard

Evropská komise schválila převzetí herního vydavatele Activision Blizzard Microsoftem

Evropská komise dnes schválila převzetí herního vydavatele Activision Blizzard za v přepočtu asi 1,5 bilionu korun (69 miliard dolarů) ze strany Microsoftu. Uvedla, že přijala ústupky Microsoftu, jenž nabídl úpravu svých licenčních dohod tak, aby uživatelé a cloudové herní platformy mohli po dobu deseti let streamovat tituly firmy, aniž by licenční poplatky museli platit. Dokončení dohody nicméně ani tak není jisté – čeká se na potvrzení britských a amerických regulačních orgánů. Britové ji původně odmítli, Američané s ní nesouhlasí. Acitivision Blizzard stojí například za populární herní sérií Call of Duty.

15. 5. 2023 17:31

Rychlá zpráva

terminal-4Foto: Open House Praha

Dnes začíná festival Open House Praha, který návštěvníkům otevírá zajímavé budovy

Ode dneška do 21. května probíhá v Praze festival, v rámci kterého je možné navštívit desítky běžně nepřístupných domů a prostorů. Letos láká nejen na osvědčené stálice, ale také na 27 novinek. Mezi nimi například Terminál 4 a jeho vládní a prezidentský salonek, areál Branického pivovaru, karlínskou tovární halu Breitfeld-Daněk, kde dnes sídlí vydavatelství Economia, sousední Machine House nebo keramický salonek Jana Kotěry v areálu Všeobecné fakultní nemocnice.

15. 5. 2023 16:56

15. 5. 2023 16:15

15. 5. 2023 15:53

Rychlá zpráva

Od 1. ledna se do cen potravin promítne snížení DPH

Podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáše Prouzy promítnou potravinové řetězce do cen snížení daně z přidané hodnoty na potraviny, o kterém v minulém týdne informovala vláda. Místo současných tří sazeb DPH by chtěla zavést pouze dvě: základní 21procentní a sníženou 12procentní. Potraviny by měly patřit právě do té snížené. Podle Prouzy by se tak od 1. ledna měla cena potravin snížit o 3 procenta.

15. 5. 2023 15:10

Rychlá zpráva

EmiseFoto: Chris Leboutillier

Emise v EU klesají, i když ekonomika roste

Údaje Eurostatu za čtvrté čtvrtletí loňského roku ukazují, že EU je na dobré cestě k dosažení svých cílů v oblasti klimatu. Emise skleníkových plynů totiž meziročně klesly o 4 procenta i napříč tomu, že HDP regionu vzrostlo o 1,5 procenta. Ke snížení došlo u 23 z 27 členských států, výjimkou je Irsko, kde se rychlý hospodářský růst projevil 12procentním nárůstem emisí skleníkových plynů. Největší snížení zaznamenalo Slovinsko.

15. 5. 2023 14:29

Rychlá zpráva

Hodinky Rolex Milgauss se vydražily za rekordních 54 milionů korun

Vzácné hodinky Rolex Milgauss z roku 1958 se v aukci vydražily za 2,5 milionu dolarů, v přepočtu za 54 milionů korun. Jde o kousek z kolekce, které byla navržena pro vědeckou komunitu pracující se silným magnetickým polem, nosí je tak například vědci Evropské organizace pro jaderný výzkum (CERN) v Ženevě. V této kategorii jde tak o dosud nejdráže vydražené hodinky.

15. 5. 2023 13:51

Doporučujeme

„Jídlo nemusí být za každou cenu složité, aby to bylo dobré. I z málo věcí jde totiž udělat zábava, když si to člověk umí představit.“

- Bára Karpíšková o svém novém bistru Bjukitchen

Čtěte dále

15. 5. 2023 13:10

Rychlá zpráva

boltFoto: Bolt

Do vedení české pobočky Bolt nastupuje Peter Mesarč

Do vedení české pobočky Bolt nastupuje Peter Mesarč jako nový Country Manager pro její služby mikromobility. Bude tedy zodpovědný za provoz flotily sdílených koloběžek a kol Bolt v České republice i na Slovensku. Od roku 2018 ve společnosti působil na několika pozicích v Praze i Bratislavě, předtím pracoval pro Východoslovenskou energetiku.

15. 5. 2023 12:34

Rychlá zpráva

Odborové svazy vyhlásily stávkovou pohotovost

Odborové svazy vyhlásily s okamžitou platností kvůli vládnímu konsolidačnímu balíčku stávkovou pohotovost, zejména kvůli extrémně špatné komunikaci ze strany vlády. Po dnešním odborářském jednání to řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. „ČMKOS s okamžitou platností vyhlašuje stávkovou pohotovost. Je to pro nás velmi vážná situace. Jsme přesvědčeni, že to, co se odehrálo ve čtvrtek, překročilo všechny meze, které jsme si uměli představit,“ řekl Středula. Kritizoval také, že vláda s odbory nevede seriózní dialog a její kroky jsou nekoncepční.

15. 5. 2023 12:23

15. 5. 2023 12:05

Rychlá zpráva

Mediální společnost VICE hlásí bankrot

Mediální společnost Vice Media Group, jejíž hodnota v době jejích nejúspěšnějších let dosahovala 5,7 miliard dolarů, podala po letech finančních problémů žádost o bankrot. Konsorcium věřitelů společnosti, které zahrnuje Fortress Investment, Soros Fund Management a Monroe Capital, ji chce odkoupit – za většinu aktiv jí poskytne 225 milionů dolarů ve formě úvěru. Zároveň jí poskytne 20 milionů dolarů hotovosti, aby mohla v průběhu procesu prodeje pokračovat ve svých aktivitách.

15. 5. 2023 11:52

Rychlá zpráva

exploze-vesmirFoto: Depositphotos

Astronomové zaznamenali největší explozi v historii zkoumání vesmíru

Nenápadný záblesk na noční obloze se ukázal být dosud největší zaznamenanou explozí ve vesmíru. Zachytil ji mezinárodní tým vědců, který v v odborném časopise Monthly Notices of the Royal Astronomical Society vysvětlil, že ji pravděpodobně způsobil oblak plynu, který pohltila černá díra. Výbuch je od Země vzdálený asi osm miliard světelných let a září desetkrát jasněji než jakákoliv supernova. Došlo k němu před třemi roky, vědci si ho ale všimli až po roce, kdy začal nabývat na jasnosti.